Pirmieji Android planšetiniai kompiuteriai vilčių nepateisina


Po triuškinančios Apple iPad kompiuterio sėkmės absoliuti dauguma nustojo dvejoti apie planšetinių kompiuterių rinkos potencialą. Ir savaime suprantama, kad daugybė kompanijų metėsi anonsuoti taip vadinamus „iPad žudikus“.

Deja, iš esmės tie anonsai būdavo popieriniai: parduotuvėse ne tik kad „žudikų“, bet net gi kokių nors alternatyvų pasiūla visiškai prasta. Kaip pagrindinė vartotojų, dėl įvairių priežasčių nenorinčių Apple produkcijos, viltis  – planšetės su kompanijos Google operacine sistema Android, besantis šiuo metu realiausias konkurentas: kompiuteriai su Intel Atom procesoriais bei Windows 7 operacine sistema kolkas pakankamai sunkūs ir „suvalgantys“ daug energijos, tuo tarpu kompiuteriai su Windows 7 Embedded Compact bei HP WebOS sistemos juo labiau kažkur dar toli ateityje.

Beje, kad su HP Slate 500 planšetiniais kompiuteriais įvyko savotiškas anekdotas: HP teigimu, dėl didelės paklausos ji atidėjo pastarųjų pasirodymą iki šių metų pačios pabaigos, o gal net ir kitų metų. Tuo tarpu paaiškėjo, kad HP planavo išleisti ribotą 5000 vienetų tiražą, o norinčiųjų buvo net… 9000 🙂 Štai tau ir „sėkmė“. Iki iPad pardavimų, kurie jau artėja prie 14 mln. vienetų, dar oi kaip toli.

Pirmuoju išleistu Android planšetiniu kompiuteriu tapo Samsung Galaxy Tab. Tačiau jau nuo pat pradžių ekspertai teigė, kad šis 7“ įstrižainės ekraną turintis įrenginys labiau tinkamas užimti tarpinę grandį tarp internetinių planšečių ir mobilių multimedia grotuvų. Be to, daugelį vartotojų atbaidė ne tik mažesnis ekranas, bet ir gana didelė kaina (Lietuvoje pastarasis Samsung įrenginys kainuoja netgi brangiau, nei išreklamuotasis Apple iPad 🙂 ).

Dar daugiau vilčių buvo siejama Toshiba Folio 100 – galingu 10“ įstrižainės ekraną bei dviejų branduolių nVidia Tegra procesorių turinčiu Android kompiuteriu. Europoje pastarasis įrenginys pasirodė lapkričio pradžioje, kaina beveik dvigubai mažesnė nei Samsung Galaxy Tab… ir visiškas fiasko. Parduotuvių lentynose pastarasis įrenginys prasilaikė vos 10 dienų ir buvo priverstinai išimtas iš prekybos.

Priežastis gana paprasta: vartotojai buvo labai nepatenkinta pastaruoju Toshiba planšetiniu kompiuteriu dėl pigaus plastmasinio korpuso, prastos ekrano matricos, nestabilios operacinės sistemos veiklos, nesuderinamumą su daugybe Android programų, tuo tarpu įrenginys kažkodėl neturėjo galimybės prisijungti prie internetinės Android Market parduotuvės, kuri yra vos ne vienintelis visos reikalingos Android programinės įrangos aruodas). Ir kol kompanija Google neišleis planšetiniams kompiuteriams pritaikytos Android 3.0 operacinės sistemos, situacija mažai tepasikeis.

Taigi galima kaip ir konstatuoti, kad audringas šventinis pardavimų sezonas šiais metais bus paliktas vienintelei Apple su jos iPad sudoroti  – Apple vadovas Steve Jobs ant batono ne tik raudoną ikrą galės užsitepti. Galės dar užsikąsti kitu batonu, tik jau su juoda ikra 🙂

 

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos