AMD ir Globalfoundries trimačiai tranzistoriai nedomina


Toks įvykis, kaip Intel anonsas apie naujų trimačių tranzistorių panaudojimą savo Ivy Bridge procesoriuose, negalėjo likti be Intel aršiausio ir bene vienintelio konkurento AMD dėmesio. Po Intel 3D Tri-Gate technologijos anonso, dabar daugelio dėmesys susikoncentravo į kompaniją AMD. Atsakymo, aišku, ilgai laukti nereikėjo. AMD kartu su savo partneriu, užsiimančių procesorių gamyba, kompanija Globalfoundries jau pakomentavo naujosios technologijos įdiegimą.

Taigi Globalfoundries, dar 2010 metų rugsėjo anonsavusi savo gamybinius ateities planus, pranešė, kad numatytas vystymosi vektorius nebus keičiamas iki pat 10 nm technologinio proceso, tad trimačių tranzistorių diegimo bent jau artimiausių penkerių metų laikotarpyje nenusimato. Globalfoundries numačiusi eilę inovatyvių technologijų, kuriant serverinius, mobilius ir hi-end klasės procesorius, tačiau visų tų strategijų pagrindas yra tradicinės tranzistorių technologijos.

Ambicingų planų pagrindu turėtų tapti inovatyvių litografijos sprendimų, medžiagų integracijos bei duomenų apsikeitimo technologijų panaudojimas, Savo indėlį į naujos kartos mikroschemas įneš ir nuolatiniai Globalfoundries partneriai – IBM ir Samsung.

Tuo tarpu 3D Tri-Gate tranzistorių įdiegimas turėtų Intel padėti rimtus pamatus išmanių telefonų ir planšetinių kompiuterių rinkoje. Juk Intel planuose yra ir 3D tranzistorių panaudojimas Atom procesoriuose, kurie kolkas vis tik nusileidžia ARM architektūros sprendimams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos