Intel Ivy Bridge procesoriai gaus 3D Tri-Gate tranzistorius


Kaip žinome, šių metų paskutinį ketvirtį kompanija Intel išleis procesorius, kurių gamyboje naudojamas 22 nm technologinis procesas (Ivy Bridge karta). Žinoma – tai žinoma, tačiau kompanija užsispyrusiai nenorėjo kalbėti apie naudojamas technologijas šio proceso metu. Šis tylėjimas analitikus veikė kaip purtoma raudona medžiaga prieš bulių. Galiausiai vakar vakare Intel kiek praskleidė technologinio proceso, naudojamo Ivy Bridge procesoriuose, paslapties šydą.

Taigi Intel Ivy Bridge procesoriuose naudojama firminė tranzistorių struktūra Intel 3D Tri-Gate, kuri turi potencialo kurti ne tik mažesnes mikroschemas išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams bei ultra mobiliems įrenginiams, bet ir galingiems serveriams bei stacionariems kompiuteriams. Tačiau pirmiausia, kaip minėti, jie bus panaudoti Ivy Bridge gamyboje.

Intel sunku apkaltinti hiperbolizuojant, kai jos atstovai teigia, jog Ivy Bridge bus beprecedentinė spartos padidėjimo ir energijos taupymo kombinacija. 22 nm 3D Tri-Gate tranzistorių sparta yra apie 37% didesnė, nei 32 nm tranzistorių, naudojamų dabartiniuose Sandy Bridge procesoriuose. Be to, Intel su 22 nm 3D Tri-Gate technologija dar palieka galioti Mūro (Moore) dėsnį, kurį jau kaip išsisemiantį ir prieinantį liepto galą laiko kai kurie IT industrijos atstovai, kaip, pavyzdžiui, TSMC.

Paskutinis žymus technologinis šuolis įvyko 2009 metais, kai Intel ėmė naudoti 32 nm technologinį procesą. Tai buvo antroji taip vadinamų High-k/metal-gate tranzistorių karta, kuri debiutavo dar 2007 metais su 45 nm technologiniu procesu.

Su terminu „3D“ Intel nesiekia gainiotis paskui populiarųjį garso ir vaizdo industrijos klyksmą. Iš tikrųjų 3D Tri-Gate tranzistoriai tokį pavadinimo greičiausiai gavo dėl savo struktūrų vertikalios orientacijos, kuri leidžia itin padidinti tranzistorių tankį, tuo tarpu tam tikras struktūros padidėjimas leidžia išsaugoti elektronų mobilumą. Tai reiškia, kad darbinę įtampą galima sumažinti nedarant jokios įtakos spartai.

Kadangi Intel jau turi veikiančių 22 nm Ivy Bridge procesorių, kompanija pasidalino ir praktikoje gautais rezultatais. Taigi 22 nm Tri-Gate tranzistoriai, kaip minėta, yra 37% spartesni už 32 nm struktūras. Tuo tarpu naujokų energijos suvartojimas yra iki 50% mažesnis. Turint omenyje šiuos rezultatus, perėjimas nuo Sandy Bridge prie Ivy Bridge bus panašus į šuolį, nes paprastai technologinio proceso pakeitimas suteikdavo apie 15-30% spartos padidėjimą bei energijos suvartojimo sumažėjimą.

2 komentarai (-ų)

  1. mda parašė:

    idomu, kaip ten istikro bus

  2. Konstantinas Pushalo parašė:

    Kvepia tuo, kad vėl Intel muš kažkam į vienus vartus ir daug užsidirbs, o po to mažiau užsidirbs, bet vis tiek bus vieni vartai 🙂


Kitos kategorijos naujienos