Intel Silvermont – Atom procesoriai su 3D tranzistoriais


Kompanija Intel dirba prie naujos procesorių Atom architektūros, kodiniu pavadinimu Silvermont. Šis procesorius bus pristatytas, šaltinių teigimu, 2013 m. ir pasiūlys tikrai svarbius architektūrinius pokyčius, kokių nebuvo nuo 2008 m. išleistų Atom laikų.

Intel 3D Tri-Gate tranzistoriu era prasidejo

3D Tri-Gate tranzistoriai ir 22 nm technologinis procesas leis Intel pasiekti tokių pokyčių kaip integracijos lygis, energetinis efektyvumas ir produktyvumas. Kaip ir visi Atom produktai perspektyvoje bus taip vadinamos SoC (System-on-Chip) sistemos. Beveik visi procesoriai, naudojami išmaniuosiuose telefonuose, taip pat yra SoC sistemos. Tas pats laukia ir būsimo Intel Atom Z760.

Atom procesoriai dabar gaminami, naudojant 45 nm technologinį procesą. Kiek vėliau šiais metais bus išleisti ir 32 nm Atom produktai, galiausiai 2013 m. turėtume išvysti ir Silvermont su nauja architektūra.

Šiuo metu Intel susiduria su tokia augančia mikroschemų gamintojų grėsme kaip Texas Instruments, Qualcomm ir nVidia, siūlantys vis greitesnius ARM architektūros procesorius išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Su jais ir teks kovoti Atom procesoriams, tad Intel siekia kuo greičiau pervesti savo „atominę“ produkciją į energetiškai taupų technologinį procesą.

 

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos