Ivy Bridge įpėdinis Intel Haswell pasirodys 2013 m.


Nežiūrint į tai, kad iki pirmųjų 22 nm Intel Ivy Bridge procesorių debiuto liko dar geras pusmetis, korporacija Intel jau pilnu tempu dirba prie kitos procesorių kartos, kodiniu pavadinimu Haswell. Pastarieji turės naują architektūrą ir debiutuos 2013 m. Šaltinių teigimu, pirmieji Haswell modeliai bus gaminami naudojant 22 nm technologinį procesą bei Intel 3D Tri-Gate tranzistorius, t.y. analogiškai būsimiems Ivy Bridge.

Priminsime, kad 3D Tri-Gate tranzistorių technologija  žada žymiai padidinti procesorių energijos suvartojimo efektyvumą, kartu leidžiant padidinti ir spartą. Taigi galima laukti, kad Haswell procesorių taktiniai dažniai viršys ne tik 3 GHz, bet ir 4 GHz ribą, o integruota į juos grafika taip pat pasižymės žymiai didesne sparta.

Be to, praėjus metams po Haswell debiuto, Intel žada šią procesorių architektūrą pervesti į 14 nm technologinį procesą, tai leistų dar labiau sumažinti TDP rodiklį. Deja, kolkas detalesnės informacijos apie Haswell procesorius nėra, tačiau jau dabar galima spėti, kad jie turės integruotą PCI Express v3 sąsają, o integruota grafika palaikys DirectX 11.

 

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos