Intel pradės ExaFLOPS erą su Intel MIC architektūra


Tarptautinėje superkompiuterių konferencijoje Intel vice prezidentas Kirk Skaugen papasakojo apie esmines savo kompanijos poziciją bei siekį per artimiausią dešimtmetį superkompiuterių skaičiavimuose pasiekti ExaFLOPS (1 ExaFLOPS = 1000 PetaFLOPS) spartą. Dabartinis galingiausias superkompiuteris Fujitsu K su 68 544 SPARC64 procesoriais pasiekia 8.162 PetaFLOPS spartą.

Intel Knights Ferry spartintuvas 01

Skaičiavimų spartintuvas Intel Knights Ferry (Knights Corner)

K. Skaugen‘o teigimu, vis didėjančio internetu perduodamų duomenų kiekio valdymas, kova su klimato kaita, naudingųjų iškasenų gavybos valdymas ir kitos užduotys kiekvieną dieną reikalauja vis daugiau skaičiavimo resursų, kuriuos gali sutekti tik nauji superkompiuteriai. Ir kaip naujo požiūrio bei siekio realizaciją Intel pristatė savo firminę architektūrą Many Integrated Cores (MIC). Pastaroji naudos 22 nm technologinį procesą bei 3D Tri-Gate tranzistorius.

Intel Knights Ferry die

Apie rimtus Intel ketinimus skaičiavimų spartinimo srityje kalba tas faktas, kad kompanija jau suskirstė serverinių sistemų spartos didinimo etapus iki pat 2020 m. Iki 2015 m. pats galingiausias superkompiuteris turėtų pasiekti 100 PetaFLOPS, o iki 2018 m. bus viršytas ir 1 ExaFLOPS. Iki 2020 m. skaičiavimų sparta viršys 4 ExaFLOPS ribą. Serveriai su tokia skaičiuojamąja galia turės iki 8 mln. procesorių (šiandien tai – dešimtys tūkstančių).

Spartintuvų, tokių kaip Intel Knights Ferry ar konkurento nVidia Tesla, didėjimas kiek apribos procesorių augimo skaičių, kitaip energijos suvartojimas augtų beprotiškais tempais. Jau vien užtenka to fakto, kad dabartinis rekordininkas Fujitsu K superkompiuteris kasmet elektros energijos suvartos už maždaug 25 mln. litų, nors šis monstras laikomas vienu iš ekonomiškiausių skaičiavimo galiūnų.

fujitsu-k-supercomputerSuperkompiuteris Fujitsu K: 800 spintų, 68 544 procesorių, 0,008162 ExaFLOPS galia

2 komentarai (-ų)

 1. Lindaugas parašė:

  vaje vaje, kokie terminai, kokie skaicia, as dar tik ateinu i dideliu greiciu, skaiciu pasauli kaip specialistas.
  O tai galingiausias dabar ar sitas Fujitsu?

 2. thermal parašė:

  taip, galingiausias dabar sitas: Fujitsu K computer

  http://www.top500.org/

  Kai prades veikti superkompiuteriai su Intel spartintuvais, tada Fujitsu gales ramiai rukyti uz kampo 🙂


Kitos kategorijos naujienos