Didžiausių kompiuterių gamintojų sąraše Lenovo aplenkė Acer


Analitikų kompanijos IDC specialistai paskelbė duomenis apie II ketvirčio asmeninių kompiuterių rinką bei publikavo atitinkamą ataskaitą. Analitikų teigimu, nuo kovo iki gegužės mėnesio imtinai buvo patiekta rinkai 84,4 mln. asmeninių kompiuterių. Tai yra 2,6% daugiau, nei prieš metus, bei 4,8% daugiau, nei 2011 m. I ketvirtyje.

Lyderiu ir toliau lieka HP, kuri II ketvirtyje patiekė rinkai 15,3 mln. kompiuterių, arba 3% daugiau. Tai HP leido užimti 18,1% rinkos. Antrą vietą, kaip ir anksčiau priklauso Dell. Ji rinkai patiekė 10,9 mln. kompiuterių (arba 2,8% daugiau, nei prieš metus). Atitinkamai rinkos dalis lygi 12,9%.

Intriga trečioje vietoje, kuri pagaliau pakeitė savo savininką. Parodžiusi net 22,9% prieaugį, lyginant su praeitais metais, kompanija Lenovo su trenksmu išstūmė prieš tai trečioje vietoje buvusią Acer. Lenovo patiekė rinkai 10,3 mln. kompiuterių, o tai sudaro 12,2% visos rinkos. Jei tokius augimo tempus kinų kompanija Lenovo išlaikys ir toliau, jai „gresia“ užimti ir 2 vietą.

Ketvirtoje vietoje likusi Acer ir toliau mažina apsukas. Asmeninių kompiuterių tiekimas sumažėjo 10,1% ir absoliučiais skaičiais sudarė 9,2 mln. kompiuterių. Rinkos dalis atitinkamai sudaro 10,9%. Penketuką „uždaro“ kompanija ASUS, kuri rinkai patiekė 4,5 mln. kompiuterių (6% daugiau, nei prieš metus) ir dabar užima 5,3% rinkos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos