JAV armija apsiginkluos išmaniaisiais telefonais


Žinoma, JAV armija gali ir toliau kurti brangią įrangą, kurią naudos lauko sąlygomis, tačiau ji gali pradėti naudoti ir santykinai nebrangius, jau pagamintus išmaniuosius telefonus. Apie tokį žingsnį amerikiečių karininkai galvoja jau seniai, o pastaruoju metu bus baigtas 6 savaičių testavimas, kuriame dalyvauja daugiau nei 300 telefonų su Android, iOS ir Windows Phone.

usa-soldier-with-phone

Programos vadovas Michael McCarthy teigimu, pirmųjų bandymų rezultatai nuteikia gana optimistiškai: jauniems kariams, kurie užaugo apsupti išmaniųjų telefonų ir kitų kišeninių prietaisų, karinėms reikmėms juos naudoti bus gana paprasta ir įprasta.

Kareiviai galės lauko sąlygomis siųsti GPS koordinates, aplinkos nuotraukas ar kitus duomenis iš savo išmaniųjų telefonų. Nežiūrint į pozityvius testų rezultatus, egzistuoja ir tam tikri sunkumai, neleidžiantys kariuomenės atstovams padaryti tokio žingsnio: kai kurie telefonai turi operacinių sistemų klaidų, kiti (pavyzdžiui, AT&T skirti iPhone) negali gauti signalo N. Meksiko ir Teksaso valstijose, be to, nė vienas prietaisas nėra saugus naudoti operacijose už JAV ribų.

JAV armija galvoja apie telefonų naudojimą taktiniam radijo ryšio šifravimui, testuoja mobilias ryšio platformas, kurios leistų aprūpinti svarbias vietoves mobiliuoju ryšiu.

Karininkai planuoja bent dalinai pradėti naudoti išmaniuosius telefonus dar šiemet, kartu pažymima, kad greičiausiai bus pasirinktos dvi operacinės sistemos – Android ir iOS, kurios „buvo priimtos labai gerai“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos