AMD Bulldozer atvyko – FX-8150 procesoriaus testai


Šiandien įvyko ilgai lauktas ir ne kartą atidėtas šių metų įvykis – AMD Bulldozer architektūros FX (Zambezi) procesorių oficialus anonsas. Naujausi AMD procesoriai perėjo prie tokios mikroschemų struktūros, kai gaminti daugybę branduolių turinčius procesorius tampa daug lengviau.

Kiekvienas Bulldozer pagrindu sukurtas FX procesorius turi unifikuotą modulį, kurį sudaro du branduoliai su dalinai bendromis duomenų paruošimo ir apdorojimo tarnybomis. Akivaizdu, kad ruošiamasi srautinės informacijos didėjimo tendencijai. Ir kompanija AMD pradeda įsitvirtinimo procesą šioje atkarpoje – FX procesorių asortimente yra pirmasis, staliniams kompiuteriams skirtas aštuonių branduolių procesorius. Be to, naujieji AMD produktai turi ir modelių su laisvu daugikliu, o tai leidžia kalbėti apie paslėptą Bulldozer spartinimo potencialą (kuris, kaip jau galėjome įsitikinti, gali pagerinti pasaulio rekordus).

AMD anonso metu buvo pristatyti keturi FX (Zambezi) procesoriai su gana patrauklia kaina:

 • FX-8150 — 8 branduoliai, nominalus dažnis 3,6 GHz (3,9 GHz Turbo Core, 4,2 GHz Max Turbo), kaina $245 (~ 625 lt);
 • FX-8120 — 8 branduoliai, nominalus dažnis 3,1 GHz (3,4 GHz Turbo Core, 4,0 GHz Max Turbo), kaina $205 (~ 525 lt);
 • FX-6100 — 6 branduoliai, nominalus dažnis 3,3 GHz (3,6 GHz Turbo Core, 3,9 GHz Max Turbo), kaina $165 (~ 420 lt);
 • FX-4100 — 4 branduoliai, nominalus dažnis 3,6 GHz (3,7 GHz Turbo Core, 3,8 GHz Max Turbo), kaina $115 (~ 295 lt).

Jau gana daug kalbėta apie AMD Bulldozer architektūros atstovus, daug preliminarių, neoficialių testų publikuota. Tačiau kiekvienam norėtųsi sužinoti, ko verti taip ilgai laukti AMD FX procesoriai, ar vertėjo laukti?

Testuose AMD FX-8150 3,6 GHz (8 MB L2 + 8 MB L3) varžėsi su saviškiu, šešių branduolių atstovu Phenom II X6 1100T 3,3 GHz (3 MB L2 + 6 MB L3), taip pat konkurentais iš Intel „klano“ –  keturių branduolių Intel Core i7-2600K 3,4 GHz (1 MB L2 + 8 MB L3)  bei Intel Core i5-2500K 3,3 GHz (1 MB L2 + 6 MB L3), taip pat šešių branduolių Intel Core i7-990X Extreme Edition 3,46 GHz (1,5 MB L2 + 12 MB L3).

Kartu naudota AMD Radeon HD 6970 vaizdo plokštė, 128 GB Kingston SSD diskas, Windows 7 SP1 Ultimate 64 bitų operacinė sistema. Beje, AMD pabrėžia, kad Bulldozer FX procesoriai tam tikruose testuose iki 10% sparčiau dirba su Windows 8 operacine sistema, kadangi ši geba geriau paskirstyti srautus naujos AMD architektūros moduliams (kai oficialiai pasirodys Windows 8 RTM, galima bus patikrinti ir šitą teiginį).

Pirmas testas – ir iš karto nusivylimas. AMD FX-8150 rezultatas apie 10% geresnis, nei Phenom II X6 1100T, tačiau iki Intel procesorių kelias dar ilgas ir tolimas. Akivaizdu, kad AMD pasirinktas sprendimas daryti modulinius branduolius nedavė teigiamų rezultatų, bent jau SYSmark 2012 kompleksiniame teste.

Žaidimai nėra tos programos, kurios puikiai išnaudoja daugiabranduolinę architektūrą, tad čia pilnai užtenka ir keturių branduolių. Jei lygintume AMD FX-8150 su savo pirmtaku AMD Phenom II X6, čia pastebimas nedidelis atotrūkis (arba jo visai nėra). Vis tik lyginant su Intel procesoriais, čia AMD situacija daug labiau pesimistiškesnė: Bulldozer architektūra neturi šansų susidoroti su 3D žaidimų sukuriama apkrova geriau, nei Intel Sandy Bridge atstovai.

Idealus testas, kai 3DMark11 pilnai apkrauna vaizdo plokštę ir neduoda kažkur savo visos galios parodyti procesoriams. Tačiau… Physics testai, sugebantys išnaudoti procesorius, vėl viską sudėlioja į savo vietas: AMD FX-8150 sugeba pasivyti Intel Core i5-2500K, tačiau tik tiek.

Archyvavimas ir duomenų šifravimas (ypač, kai naudojamas AES algoritmas, palaikomas AMD Bulldozer aparatiniame lygmenyje) – tai tos užduotys, kuriose FX-8150 leido parodyti savo galią, ir ne tik lyginant su AMD Phenom karta, bet ir su Intel Sandy Bridge atstovais. Tiesa, iki šešių branduolių monstro Core i7-990X, palaikančio HyperThreading ir turinčio itin talpią L3 atmintį, dar toloka, tačiau AMD parodė, kad tokiose užduotyse lenktyniauti gali.

Programas, kurios gali išnaudoti tik vieną branduolį, geriau laikyti kuo toliau nuo naujųjų AMD FX procesorių. Atskiri šios architektūros branduoliai pakankamai silpni, kad parodytų bent kažkokį patenkinamą rezultatą.

Adobe nuotraukų ir filmuotos medžiagos apdorojimo aplikacijose AMD FX-8150 jei ir gali prilygti, tai tik Intel Core i5-2500K procesoriui.

Perkoduojant vaizdo medžiagą x264 kodeko pagalba, AMD procesoriai visada parodydavo neblogus rezultatus, o atėjus aštuonių branduolių Bulldozer architektūrai, sparta dar labiau padidėjo. Perkoduojant vaizdo medžiagą antrą kartą (o tai vienas iš sunkiausių procesoriams atvejų), FX-8150 sugeba aplenkti ir Core i7-2600K procesorių. Taigi po šifravimo testų, x264 vaizdo kodavimo užduotis yra kol kas antroji, kurioje galima matyti stipriąsias AMD Bulldozer architektūros puses.

3D modeliavimas yra ta užduotis, kuri gerai optimizuota daugiabranduolinėms sistemoms. Vis tik nežiūrint į tai, Autodesk 3ds max 2011 aiškiai nemėgsta AMD Bulldozer architektūros: FX-8150 lėtesnis nei Core i5-2500K ar Core i7-2600K, jau nekalbant apie Core i7-990X. Gerai, kad bent jau nematome tos gėdingos situacijos, kai pralaimima savo pirmtakui Phenom II X6.

Taip, AMD Bulldozer architektūra energetiškai efektyvesnė, nei K10 Stars atstovai, tačiau ar verta labai džiaugtis, kai Intel Sandy Bridge procesoriai gal pusantro karto efektyvesni šiuo atžvilgiu? Jei kam tai nesvarbu, gali nekreipti į tai dėmesio, tačiau faktas lieka faktu: visą atkovotą su Bulldozer architektūra energetinį efektyvumą AMD išnaudojo taktiniams dažniams didinti. Įdomu, ką AMD turėjo omenyje, kalbėdama apie naujos architektūros procesorių energetinį efektyvumą?

Vietoj ilgų išvadų galima pasakyti tik tiek: taip, AMD Bulldozer procesoriai spartesni už savo pirmtakus (tiesa, su keliomis retomis išimtimis). AMD FX-8150 pranašumas prieš Phenom II X6 1100T siekia maždaug 14-15%. Kiek mažiau nei pusė testų parodė, kad AMD FX flagmanas gali sėkmingai konkuruoti ir su Intel Core i5-2500K, tuo tarpu atsilikimas nuo Intel Core i7-2600K lygus vidutiniškai 10% (atskiruose testuose – ir dar daugiau). Taigi galima konstuoti, kad AMD nemelavo sakydama, kad naujoji architektūra bus spartesnė už savo praeitos kartos procesorius. Tačiau kartais reikia apsidairyti: juk dar yra ir toks varžovas, kaip kompanija Intel.

9 komentarai (-ų)

 1. Paulius parašė:

  Stebinantys rezultatai, tikėjausi i5 ir i7 nušlavimo.

 2. ooo parašė:

  Tai testai, o realiame gyvenime skirtumas nėra didelis tarp 2600 ir 8150. Be to, skiriasi ir chipset’ai. O daugiau testų ir realaus gyvenimo labiau išlygina padėtį. Nušlavimo nėra, bet yra kelias pramušamas. Kai kažkada Intel’is skelbė „kam reikia 64 bit“. O vėliau pats tuo keliu nuėjo. Taip ir daugiagijiškumą/daugiaprocesinimą, kai labiau išnaudos aplikacijos (o į tai panašu IT ir krypsta), tai tuomet AMD atrodys labai tvirtai. Laiko reikia. Daiktas ir procesai jau yra.

  • Merlinas parašė:

   tai cia tame ir kablys, kad viska reikia savo laiku isleisti. kokia nauda, kad amd super technologija padaro, o jos joks software neisnaudoja? uz tai ir valgo trupinius nuo intel’io puotos stalo.

 3. Jautis parašė:

  ooo, gal tu ir teisus, bet vistiek manau amd reiktu sisimti ir pradet gaminti galingesnius branduolius, o ne daugiau ju kisti i viena procesoriu, kaip rodo testai, paziurek, is tu astuoniu vos 3-4 buna isnaudoti, o kiti lieka neapkrauti, kita vertus jei vienu metu darytum daug darbu, tarkim zaidi koi bf3, ijungi skenavimui antivirusine ir dar ka instaliuoji, manau tokiu atveju amd pasirodytu geriau, visus darbus sugebetu atlikti greiciau nei intelis su 6 branduoliais…

  • Raimis parašė:

   Nepamirsk, kad ir HDD turi buti spartus, norint atlikti tiek darbu vienu metu

 4. dvsgv parašė:

  Makaronai su tuo inteliu , neblogai tikriausiai uz testus sumokejo. Garantuoju , kad net T 1100 padaro visus I5ir I7 isskyrus aisku I7 extrme edition.


Kitos kategorijos naujienos