Kinijos kariuomenė verbuoja IT specialistus


Daugeliu atžvilgių „Nanhao Group“ yra standartinė technologijų kompanija, rašo CNN. Jos darbuotojai kuria plataus spektro informacinių technologijų sprendimus, skirtus civiliniam vartojimui. Vis dėlto didžioji dauguma iš 500 kompanijos darbuotojų turi ir antrą darbą. Nuo 2005 metų kompanija tapo kibernetinės policijos dalimi. Šią organizaciją įsteigė Kinijos liaudies išlaisvinimo armija.

Visi, jaunesni nei 30 metų įmonės darbuotojai priklauso šiai organizacijai, sako „Nanhao“ vice prezidentas Bai Guoliangas. Šios organizacijos veiklos tikslai nėra viešinami, tačiau žinoma, kad darbuotojai gilinasi į kibernetinio puolimo ir kibernetinės gynybos sritis.

„Nanhao“ tėra vienas iš tūkstančių panašaus pobūdžio centrų, kuriose privatus kapitalas persipina su darbu karinėse institucijose. Pasiruošimas kibernetiniam karui vyksta ne tik aukštųjų technologijų kompanijose, bet ir aukštojo mokslo įstaigose. Tokių centrų tinklas, apgaubęs visą šalį ilgainiui pradės kelti didelę grėsmę pasaulio kompiuteriniams tinklams.

Įvairių valstybių vyriausybės bei privačios kompanijos pastaraisiais metais ne kartą kaltino Kiniją kibernetiniais išpuoliais. JAV pareigūnų tvirtinimu Kinija naudodama kibernetinės armijos pajėgas pavogė informaciją apie kuriamą neutronų bombą bei pasisavino gynybos sekretoriaus elektroninius laiškus ir privačių kompanijų intelektinę nuosavybę, kurios vertė gali siekti milijardus JAV dolerių. Atakų mastas ir profesionalumas rodo, kad įsilaužėliai negalėjo veikti be Kinijos vyriausybės pagalbos.

Visiškai neseniai JAV didelį susirūpinimą sukėlė organizuota ataka prieš šalies elektros infrastruktūrą.

Nors visiškai aišku, kad atakos vykdomos iš Kinijos, tačiau sunku įrodyti, kad jas organizuoja valstybinės institucijos. Savo ruožtu Kinija griežtai atmeta tokius kaltinimus ir neigia rengianti puolamąsias akcijas, jos teigimu visos pastangos yra koncentruojamos į šalies sistemos gynybą.

Kinijos kibernetinė policija sudaro vadinamąjį liaudies armijos rezervą. Jo branduolys – nedideli specializuoti daliniai, veikiantys tokiose įmonėse kaip „Nanhao“. Tokie daliniai koncentruojami telekomunikacijų, elektronikos, interneto sektoriuose ir moksliniuose tyrimų centruose.

„Nanhao“ viceprezidentas pripažino, kad jo įmonėje veikiantis kibernetinės policijos padalinys yra pavaldus karinei valdžiai, be to jis atskleidė, jog įmonės darbuotojai nuolatos dalyvauja abipusiuose apmokymuose su specializuotais kariuomenės daliniais. Vis dėlto jis neigė dalyvavimą bet kokiose kibernetinėse atakose, kurios būtų nukreiptos prieš trečiąsias šalis.

Jeigu didžiosios Kinijos technologijų kompanijos taip glaudžiai bendradarbiauja su Kinijos karinėmis pajėgomis, tuomet ši valstybė greit įgys milžinišką karinį potencialą informacinių technologijų srityje.

Šaltinis: Ekonomika.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos