Biometrinis sensorius aptiks žmogų net už sienos


Tam, kad aptikti žmogų, reikia surasti kelią iki jo širdies. Ir tai – tiesiogine to žodžio prasme. Naujasis amerikiečių gynybos agentūros DARPA projektas skirtas technologijos plėtrai, kuri padės aptikti žmogiškąsias būtybes bei apskritai gyvybės formas už sienų.

Programos „Biometrija per atstumą“ (Biometrics-at-a-distance) rėmuose bus konsoliduotos dvi technologijos į vieningą sistemą. Pirmoji technologija vadinasi Radar Scope. Pastaroji aprašo vaizdo gavimo kiaurai sienas pagrindus. Antroji, LifeReader, buvo pristatyta dar 2009 metais, ir ji numato Doplerio radaro panaudojimą. Pastarasis aptinka gyvos būtybės širdies plakimą. Išleidusi kompaktiškų dydžių įrenginį, DARPA gana smarkiai praplėstų JAV armijos galimybes.

Šiuolaikinės technologijos, skirtos panašios užduotims spręsti, leidžia už sienos aptikti žmones, bet ne toliau, kaip esančius už 8 metų. DARPA atstovai mano, kad technologijos vystymo potencialas pakankamai didelis. Sistemos veikimo atstumą padidinus daugiau nei iki 10 metrų atstumo, būtų galima matyti ir už dar storesnių sienų esančius žmones.

Perspektyvoje sistema galėtų identifikuoti net konkrečius asmenis, jei duomenų bazėje būtų širdies raumens elektrinio aktyvumo pavyzdžiai. Dar daugiau, sistema galės identifikuoti net ne vieno, o iš karto dešimties žmonių buvimą už sienos esančioje patalpoje. Be karinio panaudojimo, minėta biometrinė sensorių sistema galėtų pasitarnauti ir gelbėjimo misijose, ypač ten, kur dažni žemės drebėjimai.

Vienas komentaras

  1. Derp parašė:

    Fucking wallhacks


Kitos kategorijos naujienos