Elektromobilis VIERIA išvalys užterštą miestų orą


Kion Vono (P. Korėja) universiteto studentai Gun-woong Kim ir Su-ji Kim dirba tos pačios mokslo įstaigos sukurtoje pramoninio dizaino ANALOG grupėje. Jie dažnai pristatė bendrus darbus ir dalyvauja įvairiuose dizaino konkursuose. Vienam iš tokių renginių – Michelin Challenge Design – korėjiečiai nusiuntė ekologiškai švaraus automobilio VIERIA konceptą.

Šiai dienai dizaineriai yra sugalvoję galybę panašių konceptų, tad sukurti ką nors iš tikrųjų nauja yra pakankamai sudėtinga. Dabar nepakanka sukurti gražaus dizaino modelį, pavadinti tai elektromobiliu ir rimtu papasakoti apie rūpestį supančia aplinka. Reikia dar pateikti ir kokią nors nestandartinę idėją.

Tokia koncepto VIERIA idėja tapo oro valymas. Priekinė automobilio dalis turi tinklelį, kuris surenka užterštą miesto orą, praleidžia jį pro sudėtingą filtrų sistemą ir vietoj išmetamų dujų išleidžia švarius anijonus. Žinoma, jei tokie automobiliai bus vienetiniu reiškiniu, oro valymo idėja bus mažai ko verta, tačiau konceptui paplitus masiškai, oras miestuose tikrai taptų švaresnis. Tiesa, ir pačių filtrų kaina turėtų būti nedidelė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos