HP, Dell, Acer ir Asus pasitrauks iš planšečių rinkos?


Resursas DigiTimes, remdamasis industriniais šaltiniais, pranešė, kad kompanijos Hewlett-Packard (HP), Acer, ASUSTek Computer ir Dell linkusios pasitraukti iš planšetinių kompiuterių rinkos.

Matyt, jos neatlaiko konkurencijos iš tokių žaidėjų, kaip Apple, Amazon ir Barnes & Noble pusės. Juo labiau, kad šios kompanijos stiprina savo pozicijas planšetinių kompiuterių rinkoje, siūlydamos platų paslaugų spektrą, o ne tik pačius įrenginius. Tai gali būti ir muzikos, vaizdo medžiagos paslaugos bei „debesų“ talpyklos, elektroninių knygų bibliotekos, el. leidiniai ir t. t.

Šaltinio teigimu, visos minėtos kompanijos planšetinių kompiuterių gamybą pratęs tik iki kitų metų pabaigos. Tiesa, čia reikėtų kiek skeptiškai žiūrėti į tokios informacijos patikimumą. Tokių naujienų, kaip keturių branduolių procesorius nVidia Tegra 3 ir operacinė sistema Android 4.0 Ice Cream Sandwich, pasirodymas suteikia plačias galimybes įvairiems planšetinių kompiuterių gamintojams, nesvarbu, ar tai IT gigantai, ar mažesni rinkos žaidėjai.

Be to, kitais metais pasirodys ir Windows 8, pritaikyta ARM platformoms, taigi daugelis planšečių rinkos žaidėjų tikrai gali daug uždirbti vien iš šios naujienos.

Sunku patikėti, kad bus visiškai atsisakyta veiklos šiame segmente, tačiau yra tikimybė, kad HP, Acer, ASUSTek ir Dell nuspręs greičiausiai sugrįžti į sau įprastą sferą – klasikinių asmeninių kompiuterių gamybą, ir mažiau dėmesio skirti tokiam nišiniam produktui, kaip planšetinis kompiuteris.

 

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos