Apple ir Google kuria dėvimus kompiuterius


Kompanijos Apple ir Google, resurso New York Times teigimu, pradėjo eksperimento tvarka kurti nešiojamus ant drabužių ar tiesiog žmogaus kūno elektroninius įrenginius.

Korporacijos siekia papildyti išmaniuosius telefonus papildoma įranga, kuri tvirtinama prie kūno ar atskirose drabužių dalyse bei atlieka viena ar kitas funkcijas.

Pavyzdžiui, Apple svarsto galimybę sukurti apyrankės tipo iPod grotuvą, su kuriuo galima bendrauti natūralia kalba technologijos Siri pagalba. Pats grotuvas, savo ruožtu, palaikytų ryšį su išmaniuoju telefonu iPhone.

Savo ruožtu, Google slaptoje Google X laboratorijoje taip pat dirba prie periferinių įrenginių, kurie bendrautų su Android išmaniaisiais telefonais. Artimi paieškos gigantui šaltiniai teigia, kad Google yra pasamdžiusi elektronikos inžinierių iš Nokia Labs ir net konkurentės Apple, taip pat glaudžiai bendrauja su inžinerinius mokslus propaguojančiais universitetais, kurie specializuojasi nedidelių dėvimų kompiuterių srityje.

Tyrėjai pažymi, kad daugeliui išmanieji telefonai tapo neatskiriama kasdienio gyvenimo dalimi. Tokie įrenginiai dienos metu (dažnai ir naktimis) yra ne didesniu nei metras atstumu nuo savo savininko. Todėl visai logiška įrenginį paversti „smegenų centru“, bendraujant su kita įranga bei koordinuojant kitos elektronikos darbą.

Apie išmaniųjų telefonų perspektyvas kalba ir Marc Adreessen, kompanijos Netscape įkūrėjas. Jo manymu, nuo 2012 metų vartotojai visame pasaulyje ims atsisakinėti multimedia telefonų ir rinksis „protinguosius telefonus“. Trijų – penkerių metų laikotarpyje, M. Adreessen teigimu, daugumai žmonių išmanieji telefonai taps pagrindine komunikacijos priemone.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos