Pirmas filmas, nufilmuotas į akį įmontuota kamera


Kanadietis režisierius Rob Spence, netekęs vienos akies, nufilmavo dokumentinį filmą apie žmogaus „kyborgizaciją“. Dirbti jam teko su miniatiūrine vaizdo kamera, integruota į jo akies protezą.

Būdamas vaikas, Rob Spence nelaimingo atvejo metu smarkiai pažeidė savo akį. Ilgą laiką pavaikščiojęs su „piratų“ akies raiščiu, jis nusprendė galutinai atsikratyti savo neveiksnaus regos organo, pakeisdamas jį protezu.

Prieš keletą metų režisierius nusprendė į netikrą akį mini kamerą, kuri ne tik jam tarnautų kaip originali filmavimo priemonė, tačiau simbolizuotų ir biotechnologijos pasiekimus.

Taip gimė projektas Eyeborg. Režisierius Rob Spence tapo jo įkūnijimu, o techninės pusės ėmėsi aerokosmonautikos inžinierius Kosta Grammatis. Jis integravo į protezą 3,2 mm kamerą OmniVision 328?258, papildytą miniatiūrine PowerStream baterija ir bevieliu adapteriu. Vaizdo medžiaga realiu laiku perduodama į kišeninį vaizdo grotuvą, turintį LCD ekraną.

Detalų technologijos aprašymą Rob Spence pažadėjo greitu metu patalpinti Internete, kad jį galėtų pamatyti kiekvienas norintis.

Pirmuoju filmu, nufilmuotu šiuo instrumentu, tapo dokumentinis trumpametražis filmas, kuriame pademonstruota keletas sėkmingų bioninių protezų pavyzdžių. Filmo herojai, turintys aukštųjų technologijų dėka sukurtas dirbtines rankas ir kojas, kartu su režisieriumi svarsto apie žmogaus virtimo kyborgu perspektyvas.

Filme režisierius lygina tokius žmones su Adamu Džensenu, neseniai pasirodžiusio žaidimo Deus Ex: Human Revolution pagrindiniu herojumi, kuris turi eilę kibernetinių implantų, tame tarpe ir „Terminatoriaus akį“. Beje, dokumentiniame filme matomi kadrai iš Square Enix sukurto žaidimo ne veltui: studija parėmė režisierių, kuris turėjo atsakyti į klausimą, ar žmonija toli nuo to, kas pademonstruota Deus Ex: Human Revolution.

Režisierius Rob Spence tikisi, kad spartus biotechnologijų vystymasis sukurs sistemą, galinčią transliuoti regimąją informaciją į smegenis lygiai taip pat gerai, kaip ir į elektroninio įrenginio ekraną.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos