WebOS likimas paaiškės per artimiausiais dvi savaites


Prancūzų laikraščiui Le Figaro duotame interviu kompanijos HP vadovė Mag Whitman pranešė, kad galutinis sprendimas dėl mobilios operacinės sistemos WebOS ateities bus priimtas per artimiausias dvi savaites. Galimus variantus ji atsisakė įvardinti, pasakydama tik tiek, jog kompanijai reikalinga nauja operacinė sistema, kitaip maždaug 600 kūrėjų komanda gali likti be darbo.

WebOS likimas kybo ant plauko jau nuo rugpjūčio mėnesio, kadangi tuomet HP atsisakė planų gaminti planšetinius kompiuterius TouchPad ir pradėjo juos išpardavinėti už $199. Aišku, tai lėmė TouchPad atsidurti tarp šios srities lyderių (aišku, nepralenkiant Apple produktų). Po paankstintų „Kalėdų“ WebOS vystymas buvo sustabdytas. Aišku, sunku pavadinti tai logišku žingsniu, kai HP už kompaniją Palm ir jos WebOS atidavė $1,2 mlrd. dar praeitais metais.

Visai neseniai HP pareiškė norą turėti planšetinių kompiuterių su Windows 8. Sprendžiant iš neigiamos patirties su WebOS įrenginiais, vargu ar kompanija norės savo jėgas išsklaidyti tarp dviejų operacinių sistemų. Turbūt ne veltui sklando gandai, kad HP bando parduoti WebOS (iš pradžių buvo minima Samsung, paskui – Intel).

Apskritai šiais metais HP atrodo labai neužtikrintai. Sprendimas atsisakyti asmeninių kompiuterių gamybos, o vėliau tokio sprendimo atšaukimas vargu ar suteikė investuotojams daugiau pasitikėjimo. Dabar naujoji vadovybė ketina tapti ne tik asmeninių, bet ir planšetinių kompiuterių lyderiais jau 2013 metais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos