AMD ketina iš Intel pasiskolinti Tick-Tock strategiją


Jau ilgą laiką kompanija Intel laikosi ekstensyvios procesorių kūrimo strategijos, kuri mums žinoma kaip Tick-Tock.

Pirmasis etapas – Tick – tai technologinio gamybos proceso normų sumažinimas (dabar matome migraciją nuo 32 nm prie 22 nm) ir nežymūs architektūriniai pasikeitimai. Antrasis etapas – Tock – tai naujų procesorių su nauja architektūra pasirodymas, tačiau su egzistuojančiu technologiniu procesu.

Pastaroji Intel strategija pasirodė tokia sėkminga, jog pagrindinis Intel konkurentas AMD ketina pasiskolinti kai kuriuos šio ciklo ypatumus ir panašiai vystyti savo produktų (bent jau procesorių, tai tikrai) linijas, tegia resursas X-Bit Labs.

Pradedant nuo Trinity, visi kiti hibridiniai APU procesoriai turės „sumažintą“ arba „ribotą“ naujos architektūros funkcionalių galimybių rinkinį, lyginant su pilnu kitos kartos architektūros sąrašu. Savo ruožtu, staliniai procesoriai išeis kiek vėliau, lyginant su mobiliais APU, tačiau gaus „pilną“ funkcionalumo rinkinį, kuris suteiktas tai architektūrai.

AMD mano, jog tokia strategija leis pasiekti iš karto 3 tikslus: kompanija galės paspartinti APU pasirodymą rinkoje, ypač tų modelių, kurie skirti masiniam segmentui; vienos ir tos pačios architektūros sprendimai bus suskirstyti pagal spartą ir funkcionalumą, neturėtų likti „nenaudingų“ sprendimų; galiausiai bus išspręstos problemos, įsisavinant naujas technologijas, kurios gerai pastebimos procesoriuose su Bulldozer architektūra.

Toliu būdu APU Trinity turės supaprastintą Piledriver architektūros variantą, tuo tarpu visas Piledriver potencialas atsiskleis tik staliniuose ir serveriniuose procesoriuose, kurie žinomi kodiniais pavadinimais Vishera, Terramar ir Sepang.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos