JAV prezidentas Barakas Obama – prieš SOPA


Įstatymų projekto SOPA, skirto likviduoti piratavimą Internete, priešininkai gali džiūgauti: jie nuo šiol turės naują sąjungininką – JAV prezidentą. Baltieji rūmai pateikė atsakymą į keletą online peticijų, kuriame teigiama, jog palaiko teisėsaugos kovą su piratavimu, tačiau nepalaiko tų antipiratinių priemonių, kurias siūlo SOPA ir PIPA (Protect IP Act).

Laiške, kuri pasirašė trys Baltųjų rūmų atstovai, pranešama, jog Prezidentūra piratavimą užsienio tinklalapiuose laiko rimta problema, reikalaujančia teisėkūros institucijų įsikišimo, tačiau nepalaikys tų įstatymų, kurie mažins laisvę išreikšti savo nuomonę, didins kibernetinių nusikaltimų pavojų ir grės dinamiškai Interneto visuomenės plėtrai. Baltųjų rūmų teigimu, įstatymų projektai turėtų padėti kovoti su piratavimu, o ne uždusinti visą Internetą.

Savo ruožtu, po tokių pareiškimų Barakas Obama įgavo tiek šalininkų, tiek ir priešininkų. Daugelis amerikiečių žiniasklaidos priemonių pareiškė, jog SOPA įstatymo projektas iš tikrųjų galės nugalėti piratavimą ir taip Internetą padarys sąžiningo verslo segmentu. Jų pusėje taip pat yra ir visa prekybos industrija, įskaitant Entertainment Software Association.

Tačiau absoliuti dauguma – SOPA priešininkai. Žaidimų kūrėjai, Youtube, Google, Kaspersky Lab, ta pati „bado akciją“ paskelbusi Wikipedia mano, kad įstatymo projektas yra nepriimtinas, kadangi taip verslas Internete dar labiau degraduos. Sociologinės apklausos taip pat rodo, jog tokios nuomonės laikosi ir dauguma paprastų amerikiečių. Ir čia visai nenuostabu, jog prieš artėjančius rinkimus JAV prezidentas nusprendė taip pat aktyviai sudalyvauti šioje karštoje polemikoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos