Britų kariškiai žvalgosi į dabartines PC šaudykles


Šiuolaikinės asmeniniams kompiuteriams skirtos šaudyklės gali tapti karinių treniruoklių pagrindu, mano D.Britanijos Gynybos ministerija.

Duodamas interviu laikraščiui The Guardian, Scencie and Technologų laboratorijos techninio padalinio vadovas Andrew Poulter, dalyvaujantis atitinkamuose Gynybos ministerijos projektuose, teigė, jog dabartinių virtualių karinių simuliatorių versijos labai pasenę. Dar daugiau, ministerijos atstovai įsitikinę, jog dabartiniai stimuliatoriai praktiškai nelabai įdomūs.

XX a. 9-10 dešimtmečius panašūs stimuliatoriai, sukurti kaip eksperimentinės sistemos, ne visada galėjo sumodeliuoti realias karines sąlygas. „Dabar vos už $50 jūs galite nusipirkti daug realistiškesnį žaidimą, nei kai kurios programos, kurias mes dabar turime ir kuriomis naudojasi kariškiai“, – pareiškė Andrew Poulter. Šiandien britų armija naudoja sistemą Virtual Battlespace 2, kurią sukūrė studija Bohemia Interactive (žaidimo Operation Flashpoint autorė).

Galiausiai tam, kad kariai būtų geriau apmokyti, jie patys tūri būti suinteresuoti. Grubiai tariant, jiems reikalinga šiuolaikinė grafika, įtemptas siužetas, kokybiškas įgarsinimas. Visa tai gali tapti puikiu „rūbu“ pilnaverčiam landšafto , balistikos ir karinės technikos fizikos simuliavimui. Iš esmės, tokios serijoms, kaip Call of Duty ar Battlefield, yra visi šansai pradėti tarnybą tikroje kariuomenėje – jei ne kaip treniruokliais, tai bent jau kaip grafinis apvalkalas jiems.

Teigiama, jog šiais metais D. Britanijos Gynybos ministerija ketina investuoti solidžią sumą (tikslūs skaičiai, greičiausiai, yra karinė paslaptis) į naujo treniruoklio kūrimą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos