IBM technologja kaupiklių talpą padidins 80 000 kartų


IBM tyrimų padalinio mokslininkai sukūrė technologiją, kurią galima laikyti monumentaliu proveržiu informacijos saugojimo srityje. Tai leistų atsirasti žymiai mažesniems ir kartu talpesniems duomenų saugojimo įrenginiams, arba dabartinio dydžio įrenginių talpą padidinti keliasdešimt tūkstančių kartų, praneša portalas NYTimes.

Dabartinio magnetinio duomenų saugojimo technologija reikalauja maždaug vieno milijono atomų, kad atmintyje išsaugoti reikšmę „1“ arba „0“. Tyrėjai iš Almadenos centro (Kalifornija, JAV) sugebėjo išdėstyti geležies atomus ant vario nitrido paviršiaus dviem eilėmis, ir išsaugoti informaciją tokiu būdu.

Raidei S išsaugoti prireikė 8 geležies atomų

Reikia paminėti, kad eksperimentai buvo atliekami, esant artimai absoliučiam nuliui temperatūroje. Kadangi kasdienėje praktikoje tenka turėti reikalų su daug šiltesne aplinka, mokslininkai ketina gauti panašius rezultatus, esant kambario temperatūrai, tačiau panaudojus jau 150 atomų. Savo atradimų demonstracijai atmintyje buvo išsaugota IBM mėgstamas žodis „Think“, kurio užkodavimui panaudoti 96 atomai.

Jei tyrimų rezultatai bus panaudoti praktikoje, tai gali duomenų saugojimo įrenginių talpą padidinti 80 000 kartų, išsaugant dabartinių įrenginių matmenis. Atradimas taip pat gali įtakoti ir fundamentalius kvantinės fizikos dėsnius.

1 baitas – tik 96 geležies atomų masyvas

Industrijoje vis dažniau pasigirsta kalbų, jog puslaidininkių pramonė su šiuolaikine litografija ir silicio kristalų plokštėmis „prieina liepto galą“, tad reikalingas tikras proveržis, leisiantis viršyti šių dienų mikroelektronikos galimybes.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos