Intel Haswell gaus plačias video apdorojimo galimybes


Reikia pripažinti, jog šiuo metu ekranų vystymasis sustojo ties Full HD raiška, o didžioji vaizdo turinio dalis apskritai skirta ekranams su dar mažesne raiška. Vis tik progresas negali stovėti vienoje vietoje, o gamintojai jau atvirai kalba apie būtinybę pareiti bent jau prie QuadHD raiškos (4096 x 2304 – 16:9 formatui; 4096 x 2560 – 16:10 formatui).

Resurso VR-Zone teigimu, pagrindine varomąja jėga šioje srityje gali tapti kompanija Intel, kuri savo naujų procesorių Haswell aparatiniame lygmenyje realizuos aukštos raiškos video kodavimo ir dekodavimo galimybę.

Iš pradžių mikroschemos, skirtos LGA 1150 platformai, galės dirbti su AVC formato failais, o tai būtina darbui su video medžiaga iki pat 4K raiškos. Aparatinio JPEG ir MPEG dekodavimo funkcija  leis peržiūrėti ir redaguoti vaizdinę medžiagą, kurios raiška sieks 16K x 16K.

„Maloniu papildymu“ taps vizualių efektų palaikymas aparatiniame lygmenyje: tai ir vaizdo stabilizacija, spalvų valdymas, deinterlacing funkcija, triukšmų sumažinimas, odos tono korekcija ir panašiai. Visa tai atrodo tikrai įdomiai, kai kalbame apie bendros paskirties procesorių.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos