nVidia iš AMD flagmano Radeon HD 7970 tikėjosi daugiau


Kompanijų skelbiamos ketvirčių ataskaitos artėja į pabaigą, taigi galima vėl daugiau laiko skirti mėgstamam užsiėmimui – vaizdo plokščių rinkos intrigų aptarimui. O tų intrigų kaupiasi diena iš dienos.

Kitos savaitės pradžioje, t. y. sausio 31 d., bus pristatytas Radeon HD 7950, apie kurį žinoma tiek daug, daug daugelį dabar turbūt jaudina tik mažmeninė kaina. Tiesa, daug daugiau paslapčių gaubia grafinį procesorių GK104, kurį nVidia ruošia kaip atsaką AMD GPU Tahiti. Jei tikėti paskutiniais gandais, nVidia GK104 gaus 2 GB GDDR5 operatyviąją atmintį ir 256 bitų magistralę, debiutas įvyks kovą – balandį, o mažmeninės rinkos kainos įsitvirtins ties $299 (~800 lt) riba.

Alyvos į ugnį įpylė ir resursas Nordic Hardware. Švedų kolegų teigimu, parodoje CES 2012 „žmonės iš NVIDIA“ prisipažino, jog iš Radeon HD 7970 tikėjosi daug didesnės spartos. Dabartinis gi produktyvumo lygis dar labiau sustiprino NVIDIA įsitikinimą, jog Kepler šeimos atstovai galės nugalėti GPU Tahiti. Tiesa, apie Kepler architektūros vaizdo plokščių pasirodymą nVidia kalba labai aptakiai – „pirmasis pusmetis“. Tai gali būti ir kovas, ir balandis, o gal net ir vėlesnis laikotarpis, jei tik nekils problemų su GK104 grafinių adapterių logistika.

Vienas komentaras

  1. ooo parašė:

    Nvidia nieko nepristatė, o tikėjosi daugiau 🙂 Nvidia patys pristatykite 28 nanometrų vaizdo plokštę, o tai sėdit ir bezdant su 40 nanometrų 😀 ir priedo atsiliekat nuo ATI pagal spartą daugelyje testų, lyginant 7970 su 580 🙂


Kitos kategorijos naujienos