AMD pagaliau pristatė savo naują strategiją


Vakar vakare susitikęs su finansų analitikais, naujasis AMD vykdomasis direktorius Rory Read ir jo jauna komanda paskelbė kompanijos naują strategiją, kuri „padės greitai išvesti į rinką naujus produktus“.

Nauja strategija – tai ne kažkas visiškai naujo, tačiau savaime suprantamo ir paprasto derinys. Kompanijai AMD dabar reikia išsaugoti ir padidinti visa, kas geriausia, ką ji turi. Dabartinėje situacijoje labiau rūpi ne inovacijos. Todėl kompanijai dabar reikia judėti ta kryptimi, kurios idėja glūdi Bulldozer, LIano ir Bobcat mikroarchitektūrose, o būtent: moduliniai skaičiavimo branduoliai, užduočių paskirstymas tarp x86 ir grafikos branduolių, taip pat SoC (System-on-Chip) dizainas.

Svarbiausia – greitai ir su kuo mažesnėmis išlaidomis rinkai pristatyti tai, kas yra

Šios trys kryptys tampa atskaitos tašku, kuriant bet kurį kompanijos produktą, ar tai būtų procesorius, ar grafinis adapteris. Įdomu tai, jog AMD pirmą kartą kalbėjo apie galimybę savo architektūrose panaudoti trečių kompanijų technologijas (heterogeninių skaičiavimų koncepcija). Logiška manyti, jog kalbama apie ARM architektūrą. Kitais žodžiais tariant, per artimiausius metus AMD ketina „žaistis“, po truputį tobulindama savo turimas architektūras, ir visos naudojamos technologijos nebūtinai priklausys jai pačiai.

Galutiniuose produktuose AMD orientuosis į mažai energijos suvartojančias sistemas, „debesų“ technologijas, o pardavimuose – į besivystančias rinkas. Praktikoje tai reiškia, jog kompanija baigia rungtyniauti su Intel didelės spartos sprendimų rinkoje.

Dabar AMD tikslas – tai ultra ploni nešiojami kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai ir sistemos „viskas viename“. Kompanija taip pat mini stacionarius kompiuterius ir serverius, tačiau kaip jau galėjome suprasti, kalbama apie energetiškai efektyvius sprendimus, kur svarbiausia – mažas energijos suvartojimo lygis, o ne maksimali sparta.

Taigi dabar kova tarp AMD ir Intel pareis į lygmenį „kieno platforma ilgiau veiks su pilnai įkrauta baterija“. Pastarojoje kategorijoje AMD metai iš metų gerina savo pozicijas. Tačiau apie planus procesorių rinkoje pakalbėsime kitose naujienose.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos