AMD planai serverių rinkoje 2012 – 2013 metais


Kaip jau žinome, AMD paskelbė savo naująją strategiją, apie kurią buvo pradėta kalbėti dar praėjusiais metais, kai savo darbą pradėjo naujasis kompanijos vadovas Rory Read.

Asmeniniams kompiuteriams skirtas sistemas pasiliksime pabaigai, o dabar pašnekėsime apie AMD planus serverių rinkoje. Šie, matyt, buvo pasmerkti radikaliausiems pokyčiams. Blogiausia, kad susilaikant nuo tolimesnio tobulinimo.

AMD serverinės platformos liks nepakitusios dar keletą metų

Anksčiau kompanija planavo šiais metais pristatyti 10 ir 20 branduolių turinčius procesorius Sepang ir Terramar bei platformas G2012 ir C2012. Taip pat buvo planuojama pradėti naudoti PCI Express 3.0 sąsają, į procesorius įdiegti trijų kanalų operatyvios atminties palaikymą, kai sistemoje yra daugiau nei vienas procesorius.

Dabar gi, remiantis naujais planais, procesoriai Sepang ir Terramar atšaukiami, taip pat greitu metu nepasirodys ir naujų platformų su visai numatytais patobulinimais. Taigi šiais ir 2013 metais išliks dabartinės platformos G34, C32 ir Socket AM3+:

Ir kompaniją galima suprasti. 32 nm technologinis procesas tik dabar gali pasigirti, pasiekęs tenkinantį AMD broko lygį, o platformos išsaugojimas garantuos sklandžią modernizaciją. Aišku, tai neužtikrins proveržio vidutiniame ir aukščiausio lygio segmentuose, tačiau leis kompanijai įsitvirtinti biudžetiniame sektoriuje. Ne veltui juk AMD užsiminė apie „debesų“ technologijas? Šiam sektoriui analitikai prognozuoja didžiulius augimo tempus, o tai reiškia, ten atsiras daug vietos serveriams su AMD platforma.

Tiesa, ne viskas atrodo taip liūdnai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vietoj atšauktų 20 ir 10 branduolių procesorių mūsų laukia 16 branduolių Abu Dhabi (veiks keturių procesorių sistemose), 8 branduolių Seoul (dviejų procesorių sistemoms) ir 8 branduolių Delhi (vieno procesoriaus sistemoms). Visi naujokai turės Piledriver architektūrą. Naujai „iškepti“ modeliai savo kelionę į rinką pradės šių metų II pusėje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos