iPad dėka Apple tapo didžiausiu pasaulyje kompiuterių gamintoju


Populiarusis planšetinis kompiuteris iPad, kurio pardavimai nuosekliai auga net nežiūrint į daugybę konkurentų, padėjo kompanijai Apple 2011 m. IV ketvirtyje tapti didžiausiu pasaulyje kompiuterių gamintoju. Buvo aplenkti tokie šios srities lyderiai, kaip HP, Lenovo, Dell ir Acer.

Tokius duomenis pateikė neseniai tyrimą atlikusi kompanija Canalys. Pastarosios ataskaitoje figūravo jungtinė kategorija, pavadinta „klientų asmeniniai kompiuteriai“, kurios sudėtyje atsidūrė ne tik stacionarūs ir nešiojami, tačiau ir planšetiniai kompiuteriai.

Canalys duomenimis, bendras klientams skirtų asmeninių kompiuterių tiekimo lygis 2011 m. IV ketvirtyje pasiekė 120 mln. vienetų. Iš viso šito kiekio Apple teko 17%, o parduota buvo 15 mln. vienetų iPad bei 5 mln. vienetų Mac serijos kompiuterių. Bendras klientų PC rinkos augimas per minėtą laikotarpį sudarė 16%, lyginant su analogišku laikotarpiu 2010 metais. Tiesa, visas augimas pasiektas planšetinių kompiuterių dėka. Jei pastarųjų įrenginių faktorių atmesti, tai asmeninių kompiuterių segmentas, atvirkščiai, patyrė nuosmukį, kuris sudarė apie 0,4%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos