ARM kalba apie telefonams skirtus 64 bitų procesorius


Praėjusių metų rudenį kompanija ARM pranešė ruošianti 64 bitų architektūros ARMv8 procesorius bei atitinkamus instrukcijų rinkinius.

Žinant tai, jog kompanija siekia įsiskverbti į serverių rinką – tai seniai brendęs ir logiškas žingsnis. Tai yra ir būtinybė šiam segmentui. Tačiau turėtų sudominti kitas ARM pareiškimas, kuris byloja, jog 64 bitų procesoriai reikalingi ir išmaniesiems telefonams.

Štai taip po kelerių metų žaisime su mobiliais serveriais

Apie planus užkariauti išmaniųjų telefonų rinką su naujais procesoriais neseniai įvykusioje konferencijoje pranešė pats ARM prezidentas Warren East. Kaip ir serveriams skirti 64 bitų procesoriai, jų analogai telefonams pasirodys 2013 m. pabaigoje arba 2014 metais. Atitinkamai komerciniuose įrenginiuose jie pasirodys 2014-2015 metais. Sprendimai serveriams gaus kodinį pavadinimą „Atlas“, o išmaniesiems telefonams – „Apollo“.

Ekspertų teigimu, sugebėjimas operuoti 64 bitų komandomis leis padidinti išmaniųjų telefonų operatyviąją atmintį virš 4 GB ir paspartinti multimedia duomenų masyvo apdorojimą. Į ką pavirs telefonai, sunku net įsivaizduoti. Reikia tikėtis, kad jų pagalba dar bus galima kam nors paskambinti.

Pastaruoju metu žinoma tik apie dvi kompanijas, kuris turi licenciją naudoti ARMv8 architektūrą. Tai kompanija nVidia, kuri šios architektūros pagrindu dirba prie projekto Denver, o taip pat kompanija AppliedMicro Circuits, kuri praėjusiais metais demonstravo savo procesorius, sukurtus ARMv8 pagrindu.

ARM vadovas pranešė, jog licencijas visai neseniai įsigijo dar dvi kompanijos, kurių pavadinimus jis praneš kiek vėliau. Kažkodėl kankina jausmas, kad viena iš jų gali būti kompanija Apple, kuri labai mėgsta savo produktuose įdiegti viską, kas progresyviausia.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos