Nauji Intel Ivy Bridge procesoriaus Core i7-3770K testai


Resursas OBR-Hardware paviešino naujų testų rezultatus, kuriuose dalyvavo būsimas 22 nm Ivy Bridge flagmanas Core i7-3770K.

Buvo naudojamas inžinerinis egzempliorius su C0 revizija ir 3.5 GHz taktiniu dažniu (3,9 GHz – TurboBoost režimu). Tokie taktiniai dažniai praktiškai sutampa su dabar esančio Sandy Bridge flagmano Core i7-2700K.

Testinį stendą sudarė Intel Z68 mikroschemų rinkinį turinti motininė plokštė su atnaujintu UEFI BIOS, kuris palaiko Ivy Bridge procesorius. Tiesa, su Ivy Bridge pasirodymu prekyboje atsiras naujos motininės plokštės su Intel 7-os serijos mikroschemų rinkiniais.

Buvo naudojami įvairūs testai, išnaudojantys tiek vieno, tiek ir daugelio branduolių procesorius. Vidutiniškai būsimas Ivy Bridge flagmanas Core i7-3770K prieš dabartinį Core i7-2600K pirmauja 9%, tuo tarpu prieš Core i7-2700K – vidutiniškai 6-7%.

Kaip žinome, Intel naudoja Tick-Tock strategiją. Būsimi Ivy Bridge yra tas etapas, kai susikoncentruojama į technologinį procesą su nežymiais architektūriniais pakeitimais. Taigi visas dėmesys bus skirtas mirkroschemos ploto mažinimui, energetiniam efektyvumui, ir tik paskui – spartos parametrams (ypač integruotos grafikos srityje).

Absoliutus Ivy Bridge produktyvumo lygis dar toli nuo įspūdingo, tačiau nereikia pamiršti, kad TDP lygis sumažėjo apie 18 W, lyginant su dabartiniais Sandy Bridge flagmanais, ir sudaro 77 W. Atsiras nauja integruota grafika Intel HD 4000 su 16 vykdomųjų blokų. Tuo tarpu Ivy Bridge modeliai su 65 W TDP rodikliu gaus didesnius taktinius dažnius, lyginant su analogais iš Sandy Bridge serijos.

Aišku, reikia turėti omenyje, kad buvo testuojamas inžinerinis egzempliorius, tad naujos revizijos gali dar kažkiek padidinti Ivy Bridge spartą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos