Karštis dar labiau paspartins kietus diskus


Paprastai duomenys į magnetines laikmenas, tokias kaip kietieji diskai, įrašomi veikiant jas magnetiniu lauku, kuris trumpam pakeičia poliariškumą laikmenoje. Su kiekvienu poliariškumo pokyčiu įrašoma po bitą informacijos.

Tačiau tarptautinė mokslininkų komanda, vadovaujama Jorko universiteto (D. Britanija) fizikų, surado būdą pakeisti poliariškumą veikiant diską itin trumpais karščio impulsais. Anksčiau buvo galvojama, kad tai neįmanoma, praneša resursas Sciencemag.org.

„Šis revoliucinis metodas leidžia įrašyti terabitus informacijos per sekundę, šimtus kartų greičiau nei leidžia dabartinė kietųjų diskų technologija. Kai nereikia magnetinio lauko suvartojama ir mažiau energijos“, – antradienį išplatintame pranešime teigia Jorko universiteto fizikas Thomas Ostleris.

Įkaitinti laikmenos paviršių naudojami trumpesni nei pikosekundės trukmės lazerio impulsai. Anksčiau tikėtasi, kad karštis gali padėti pakeisti poliariškumą, tačiau nemanyta, kad tai galima padaryti vien juo.

21 mokslininko iš 7 šalių komanda publikavo savo atradimus „Nature Communications“ žurnale antradienį.

Sausį kompanija IBM paviešino tyrimus apie savo magnetinės duomenų laikmenos technologiją, kuri leidžia įrašyti vieną bitą informacijos panaudojant 12 atomų vietoje dabar naudojamų milijonų. IBM teigimu, tai leis sukurti technologiją itin mažoms magnetinėms laikmenoms.

Šaltinis: IQ.lt

Vienas komentaras


Kitos kategorijos naujienos