Pirmojo asmens šaudyklės gerina regėjimą?


Mokslininkai neseniai padarė išvadą, jog žaisdami pirmojo asmens šaudykles, galite pagerinti savo regėjimą, praneša resursas Game Informer.

Mokslininkai eksperimentui pasitelkė šešis pacientus, kurie turėjo regos sutrikimų, ir pasiūlė jiems 40 valandų per mėnesį gydymo kursą. Kurso metu reikėjo žaisti gerai žinomą pirmojo asmens šaudyklę Medal of Honor. Eksperimento dalyviai žaidė dvi valandas per dieną, penkias dienas per savaitę, ir taip visą mėnesį.

Daphne Maurer, Kanado McMaster universiteto tyrimo grupės vadovė, teigė, jog prie žaidimo praleistas laikas buvo ribojamas sąmoningai, kadangi nenorėta, jog pacientams neišsivystytų priklausomybė šiam žaidimui. Čia turbūt slypi paslaptis, kodėl buvo pasirinktas būtent Medal of Honor, o ne šiuo metu jau kultiniais tapę Battlefield 3 ar Call of Duty: Modern Warfare.

Po mėnesio konstatuota, jog regėjimas pagerėjo penkiems iš šešių eksperimento dalyvių. „Jie daug lengviau galėjo atpažinti žmonių veidus, lygiai taip pat, kaip ir smulkesnį raštą bei taškų judėjimo kryptį. Iš esmės, tiriamųjų regėjimas pagerėjo tiek, jog jie gali perskaityti garsiąją Golovino-Sivcevo lentelę dviem eilutėmis aukščiau. “ Žurnalistai dabar teigia, jog tai gera žinia Electronic Arts, kuri dabar prie savo šaudyklių gali prilipdyti etiketę „Gerina regėjimą!”

Daphne Maurer teigė: „Vizualinė nervų sistema yra pakankamai plastiška, kad galėtų atstatyti jungtis ir suaugus… Ir mes manome, kad tai teisinga, esant bet kurios rūšies vizualiniams defektams.“

Galiausiai kanadiečių mokslininkų grupė planuoja sukurti „idealų regėjimą gerinantį, ne brutalų žaidimą“, kadangi buvo pripažinta, jog kariniai žaidimai vis tik kenkia žmogaus psichikai. Galbūt mokslininkams nereikia nieko kurti, o tereikia jiems parodyti pirštu į Portal 2 projektą?

4 komentarai (-ų)

 1. Seven parašė:

  Nu ar tai priskirtina regejimui, tai klausimas. Greiciau jau vaizdo suvokimui. Matyti yra viena, suprasti ir reaguoti i tai, ka matai, yra visai kas kita ir su paciu regejimu neturi nieko bendra.

 2. Rokas parašė:

  Na nesutinku, juk kuo geresnis regejimas yra pas tave tuo geriau tu atpazinsi is toliau veidus, taigi toks ir yra pagr. tikslas. Matyti is toliau 🙂

 3. Rokas parašė:

  Ir plius sake, kad o eksperimento, jie toje Golovino-Sivecevo lentleje mate dviem eilutemis auksciau, taigi ir regejimas pagerejo, nes tai yra regejimo patikrinimo metodas 😉

 4. Seven parašė:

  Jeigu savokai „regejimas“ priskirsim viska, nuo elektriniu impulsu tekejimo akies nervu iki ju apdorojimo smegenyse – tada taip, sutinku. Islavinta „apdorojimo“ sritis salygojo geresni atpazinima ir geresni iziurejima. Bet ar PC ekranas nekenkia akims, kaip „davikliams“ – tai dar labai didelis klausimas.


Kitos kategorijos naujienos