JAV ketinama įvesti privalomą žiaurių video žaidimų žymėjimą


Eilė JAV Senato narių iš Respublikonų partijos kreipėsi į eilę kompanijų, kad šios ant savo kompiuterinių žaidimų dėžučių užklijuotų lipdukus, kokie dabar yra ant cigarečių pakelių. Parlamentarų teigimu, daugelis JAV atliktų tyrimų per paskutinius kelerius metus parodė, jog yra tiesioginė priklausomybė tarp žmogaus psichinės būsenos ir kompiuterinių žaidimų. 

„Žaidimai rimtai įtakoja vaiko psichinę būseną, tad tėvai turėtų būti apie įspėti. Aš manau, jog žiaurūs žaidimai gali negatyviai įtakoti augančią kartą“,- pareiškė Kalifornijos valstijos atstovas Joe Baca.

Iniciatorių manymu, tie žaidimai, kuriuose yra daug smurto, kraujo, grobimų, vagysčių ir žmogžudysčių, turėtų būti privalomai žymimi simboliniu užrašu „Dėmesio: žiaurių kompiuterinių žaidimų įtaka gali būti susijusi su agresyviu elgesiu“. Užrašas turėtų būti patalpintas apatinėje poligrafijos dalyje ir apvesta plačia juoda juosta aplink baltą stačiakampį.

JAV Senato nariai pristatė įstatymo projektą, kuris, jei tik bus patvirtintas, gali turėti nemažai įtakos žaidimų kompiuterinių pardavimams. „Analogiškai tam, kaip mes įspėjame rūkančiuosius apie cigarečių pavojų sveikatai, mes turėtume įspėti ir vaikus su tėvais apie tai, kokią įtaką gali daryti žiaurūs kompiuteriniai žaidimai“,- teigė Virdžinijos valstijos atstovas Frank Wolf. Senatorius mano, jog žaidimų industrija visiškai atsakinga prieš visuomenę, todėl turėtų informuoti ją apie galimus jos produkcijos pavojus.

JAV senatorių kreipimasis gali būti susijęs su neseniai Internete pasirodžiusia informacija, jog teroristai naudoja Call of Duty ir kitas panašias pirmo asmens šaudykles teroristinių operacijų planavimui. Tik ar privalomas žiaurių kompiuterinių žaidimų žymėjimas padės priversti teroristus to nedaryti, čia jau kitas klausimas.

Vienas komentaras

  1. as parašė:

    geriau rašytu taip kaip yra foto parašyta 😀


Kitos kategorijos naujienos