Kovoje dėl nano-SIM standarto RIM apkaltino Apple sukčiavimu


Prancūzų leidinio Les Échos, kuriuo remiasi portalas Engadget, teigimu, Europos telekomunikacijų standartų institutas atidėjo balsavimą, po kurio rezultatų turėjo būti priimtas galutinis sprendimas, koks gi nano-SIM kortelių, kurios už paprastas SIM yra apie 60% mažesnės, variantas taps standartu.

Priminsime, jog iš vienos pusės savo variantą siūlo kompanija Apple, iš kitos – suomių Nokia su partneriais. Pasirinkimą tarp jų teks padaryti Europos telekomunikacijų standartų institutui (European Telecommunications Standards Institute, ETSI).

Amerikiečių Apple savo siūlomo nano-SIM varianto licencijavimą pažadėjo padaryti nemokamu, jei tik jis bus priimtas kaip rinkos standartas. Tačiau sumaištį sukėlė Apple pageidavimas, jog nemokamas licencijavimas bus tik tada, jei kita pusė suteiks amerikiečiams savo esminių patentų licencijas. Nokia nelaiko tokį apsikeitimą lygiaverčiu, todėl derybos, panašu, priėjo liepto galą.

Tuo tarpu kanadiečių kompanija RIM, puikiai pažįstama kaip BlackBerry gamintoja, stojo į Nokia pusę, o kartu apkaltino Apple sukčiavimu. Kaip teigiama kompanijos pranešime, Apple bando įtakoti balsavimo baigtį, registruodama savo darbuotojus ETSI komisijoje kaip kompanijų Bell Mobility, SK Telekom ir KT Corp atstovus. Kompanija RIM jau išsiuntė atitinkamą skundą ETSI, taip ketindama sugriauti Apple planus.

Šaltinis: TipTop.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos