Pirmoji nVidia Kepler vaizdo plokštės fotografija


Ar pasirodys primoji nVidia 28 nm vaizdo plokštė su Kepler architektūra kovo 23 dieną, o galbūt pirmoje balandžio mėnesio pusėje, aišku viena – šis įvykis jau ne už kalnų. Apie anonso artėjimą galima spręsti iš vis didėjančio informacijos srauto bei pirmosios Kepler (GK104) nuotraukos pasirodymo.

nVidia Kepler vaizdo plokštė su GK104 grafiniu procesoriumi

Gana nemaži adapterio plokštės matmenys ir dviejų aukštų konstrukcija gali byloti apie tai, jog prieš mus yra pats galingiausias GK104 atstovas. Apie tai užsimena ir dvi SLI konfigūracijai skirtos jungtys, o tai būdinga tik aukštos klasės sprendimams. Pati mikroschema, beje, per didelė neatrodo (nors nVidia ir skundžiasi didelio broko kiekiu).

Maitinimo posistemę, pavaizduota nuotraukoje, yra penkių fazių. nVidia naujos vaizdo plokštės darbo efektyvumo problemai skirta gana daug dėmesio. Ir tai visai nekeista: šaltinių teigimu, galingiausia Kepler vaizdo plokštė vartos apie 300W energijos, taigi tam prireiks ne tik maitinimo per PCIe sąsają, tačiau ir per dvi 6pin bei vieną 8pin jungtis. Beje, papildomas maitinimas yra gana neįprastos konstrukcijos – dviejų aukštų.

Galiausiai aplink grafinį procesorių galima suskaičiuoti aštuonias GDDR5 operatyvios atminties mikroschemas, o tai užsimena apie 256 bitų magistralę. Galbūt tai ir tiesa, tačiau nesimato kitos plokštės pusės, kur taip pat gali būti dar aštuonios operatyvios atminties mikroschemos. Sutikite, jog flagmanui 512 bitų magistralė tinka labiau, nei 256 bitų (ypač, kai pagrindinis konkurentas jau naudoja 384 bitų magistralę). Tačiau visa tai – tik pasvarstymai. Reikia tikėtis, jog tiesą sužinosime jau greitai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos