Automobilio saugos pagalvė telefoną paverčia mirtinu ginklu


Dar vieną argumentą prieš mobilių telefonų naudojimą automobiliuose, kai tai daro vairuojantis žmogus, pateikė JAV Transporto departamentas. Pareigūnai išsiaiškino, jog telefono naudojimas vairuojant (pavyzdžiui, rašomos ar skaitomos SMS žinutės) gali tapti rimtos traumos ar net mirties priežastimi, jei tuo metu išsiskleis oro pagalvė, kurios paskirtis kaip tik yra žmogaus gyvybei išsaugoti.

Paul Hinton grupė išanalizavo 308 avarijas, kurios įvyko Dalaso valstijoje (JAV) 2011 metais ir kurių viena iš priežasčių buvo būtent mobilus telefonas. Daugumą traumų, kurias gavo vairuotojai, bei jų pobūdį nulėmė tai, jog išsiskleidusi saugos pagalvė telefoną paversdavo savotiška raketa: mobilus įrenginys į vairuotoją lėkdavo maždaug 160 km/h greičiu.

JAV policijos pareigūnai atliko akivaizdžią demonstraciją, koks pavojingas gali būti telefonas vairuotojo rankose. P. Hinton teigia, jog jiems nepavyko rasti savanorio, todėl teko pasinaudoti manekeno pagalba. Telefonas buvo patalpintas prieš manekeną taip, tarsi jis būtų vairuotojas, renkantis telefonu SMS žinutę. Tuo metu distanciniu būdu buvo aktyvuojama saugos pagalvė. Praktiškai kiekvieną kartą telefonas pataikydavo į kaklo arba veido sritį, o realybėje tai lemtų tikrai rimtą vairuotojo traumą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos