nVidia nutraukė GeForce GTX 580 gamybą


Švedų resurso SweClockers teigimu, kompanija nVidia nutraukė Fermi architektūros vieno branduolio flagmano GeForce GTX 580 gamybą.

Vaizdo plokštė GeForce GTX 580 su 40 nm grafiniu procesoriu buvo pristatyta dar 2010 metų lapkričio mėnesį ir ilgą laiką buvo greičiausiu grafiniu adapteriu su vienu GPU.

Po neseniai įvykusio Kepler architektūros modelio GeForce GTX 680, kuris sugražino nVidia lyderės poziciją, debiuto tolimesnė GeForce GTX 580 gamyba, kaip jau galėjome suprasti, netikslinga. GeForce GTX 680 naudoja 28 nm technologijos pagrindu pagamintą GPU, kuris yra ne tik spartesnis, tačiau ir taupesnis energijos atžvilgiu, be to, greičiausiai ir jo savikaina yra kiek mažesnė.

Žinoma, kurį laiką GeForce GTX 580 dar bus galima įsigyti – kol nepasibaigs atsargos sandėliuose. Žinoma, kartu galima tikėtis, jog Fermi atstovo kaina per bandymus atsikratyti šia vaizdo plokšte, nusileis iki tikrai patrauklaus lygio.

Kiek anksčiau kompanija nVidia nutraukė kitos galingos Fermi architektūros atstovės – dviejų branduolių GeForce GTX 590 – gamybą. Ir tai visai nenuostabu, kadangi Kepler šeimos atstovai taip pat gaus dviejų branduolių flagmaną. Tikimasi, jog GeForce GTX 690 pasirodys jau gegužės mėnesį. Tiesa, anonsas vėl bus daugiau simbolinis, kadangi nVidia nesugeba patenkinti jau debiutavusios GTX 680 paklausos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos