D. Britanija griežtina kompiuterinių žaidimų pardavimo taisykles


Nežiūrint į tai, jog „senutė Europa“ turi gana liberalų nusiteikimą, vis tik ir čia vyksta tam tikras taisyklių griežtinimas tam tikrose sferose. Štai D. Britanijos parlamentarai „prastūmė“ į paskutinę svarstymo stadiją, po kurios seks galutinis balsavimas, gana įdomų įstatymo projektą.

Tau dar 10 metų, o tau jau žaidi Harį Poterį?! Marš į pataisos namus!

Pirmiausia, kompiuterinių ir video žaidimų amžiaus reitingų nustatymu šioje šalyje nuo šiol užsiims Video Standards Council (VSC), kuri kaip reitingų pagrindą naudos gerai pažįstamą europinę sistemą PEGI (Pan European Game Information).

Antra, britų VSC taryba galės uždrausti platinti D. Britanijoje tuos žaidimus, kurie, jos manymu, bus žalingi ir nepriimtini „ūkanotojo Albiono“ gyventojams.

Trečia, už nesankcionuotą žaidimų su reitingu „12 metų amžiaus ir vyresniems asmenims“ pardavimą mažmeninės prekybos taškuose bus galima patraukti (dėmesio!) baudžiamojon atsakomybėn. Būtent taip ir atsitiks, jei sugalvosite parduoti pradinių klasių moksleiviui, pavyzdžiui, SimCity ar Harį Poterį (šie žaidimai, kaip žinia, turi reitingą PEGI 12).

Štai tokie įdomūs taisyklių pakeitimai. Panašu, jog totalus augančios kartos susidomėjimas kompiuteriniais ir video žaidimais verčia D. Britanijos valdžios atstovus susirūpinti dėl daug kruopštesnio ir atidesnio žaidžiančio jaunimo monitoringo. O jaunimas, kaip žinia, mūsų ateitis…

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos