Oficialiai pradedami nVidia GeForce GTX 690 pardavimai


Šiandien, gegužės 3 d., prasideda ribotas nVidia dviejų branduolių flagmano GeForce GTX 690 tiekimas. Kaip jau žinome, pastaroji vaizdo plokštė sukurta, naudojant 28 nm Kepler architektūra.

nVidia vadina savo kūrinį „galingiausia pasaulyje žaidimams skirta vaizdo plokšte“. Turbūt ne veltui, kadangi ši turi 3072 CUDA branduolius, komplektuojama 4 GB GDDR5 operatyvios atminties su 512 bitų magistrale. Palaikomos programinė technologijos DirectX 11, PCI Express 3.0 sąsaja ir eilė firminių technologijų, tame tarpe ir nVidia SLI.

Vaizdo plokštė, kaip pažymima, turi originalų „industrinį dizainą“. Išorinis rėmelis padarytas iš aliuminio ir padengtas trivalenčiu chromu, tokiu būdu grafinis adapteris įgyja „matinę spalvą ir ilgaamžiškumą“. Centre esančio ventiliatoriaus niša pagaminta iš magnio lydinio, o tai leidžia „užgesinti“ vibracijas ir geriau išsklaidyti šilumą. Efektyvus aušinimas pasiekiamas kelių radiatorių pagalba, kurie sukurti, naudojant technologiją su garinimo kamera.

Kepler ir Fermi architektūrų specifikacijų palyginimas / Anandtech iliustracija /

GeForce GTX 690 bazinis taktinis dažnis sudaro 915 MHz, GPU Boost režimo metu dažnis pasiekia 1019 MHz. Maksimalus TDP lygis sudaro 300 W. Iš vaizdo išvesčių galima paminėti tris DVI ir vieną Mini DisplayPort 1.2.

Kaip jau rašėme anksčiau, masinis nVidia flagmano tiekimas prasidės gegužės 7 d. Orientacinė GeForce GTX 690 kaina sudaro 999 JAV dolerius (~ 2600 lt).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos