iPhone kompanijai Apple uždirbo apie 150 mlrd. JAV dolerių


Pasikapstę tarp skaičių, kompanijos Strategy Analytics ekspertai aptiko, jog nuo 2007 metų, kai debiutavo pirmos kartos išmanusis telefonas iPhone, kompanijai Apple šis mobilus įrenginys jau uždirbo apie 150 mlrd. JAV dolerių. Per penkerius metus visame pasaulyje buvo parduota maždaug 250 mln. iPhone, o tai byloja ne tik apie Apple telefono populiarumą, bet ir apie tai, kokia gi pelninga yra mobilių įrenginių rinka.

 Strategy Analytics vykdomasis direktorius Neil Mawston mano, jog Apple ateityje gali susidurti su tam tikromis problemomis. „Eilė mobiliojo ryšio operatorių sunerimę dėl to kiekio subsidijų, kurias jie išleidžia iPhone, tuo tuo tarpu Samsung plečia savo Galaxy liniją, sudarydama Apple vis didesnę konkurenciją“, – mano jis.

Priminsime, jog Apple ir Samsung užima maždaug 55%mobilių telefonų rinkos, tuo tarpu pastarojo dueto gaunamas rinkos pelnas sudaro net 90%. Be to, šių metų I ketvirčio ataskaitos rodo, jog Samsung gavo $8 mlrd. pajamų daugiau, nei Apple ($43 mlrd. prieš $35 mlrd.). Taip pat buvusios ataskaitos parodė, jog nemažą pelno dalį sudaro premijos, kurias Apple gauna iš parduotuvių ir mobiliojo ryšio operatorių, kurie užsiima iPhone pardavimais. Tokie Apple partnerių veiksmai sąlygoti vilties, jog minėtas išmanusis telefonas suteiks pranašumą prieš konkurentus ir leis išlaikyti klientus.

2 komentarai (-ų)

  1. Petras parašė:

    Tiesa, Samsung labai rimtas konkurentas. Apple mokam už dizainą ir viešuosius ryšius, bet man svarbiausia techniniai parametrai ir kokybė. Aš renkuosi Samsung.

    • Karvė parašė:

      Tau svarbiausi techniniai parametrai (pasimatuoti?), o daugeliui svarbiausias user experience (čia didesnį vaidmenį atlieka iOS nei pats iPhone), todėl tie, kurie sugeba suteikti gerą user experience ir gauna pinigus.


Kitos kategorijos naujienos