Bill Gates investuoja į „ekologišką“ branduolinį reaktorių


Bill Gates, sąlyginai neseniai paliko Microsoft prezidento postą, dabar ieško sau naujų veiklos krypčių. Šiandien tapo žinoma, jog jis ketina tiesiogiai sudalyvauti projekto, kurio rėmuose bus kuriamas visiškai naujo tipo atominis reaktorius – teigiama, jog jis praktiškai nepaliks jokių savo darbo atliekų, praneša naujienų agentūra Reuters.

Vienam iš Microsoft įkūrėjų padės P. Korėjos branduolinės fizikos ir energetikos ekspertai: atitinkamas susitarimas buvo sudarytas neseniai įvykusioje Bill Gates ir Korėjos branduolinės bendruomenės susitikime. Amerikiečių milijardierius veiks ne savarankiškai, o su jo 2010 m. įkurtos kompanijos TerraPower pagalba. Pastaroji kaip tik ir užsiima branduolinės energetikos klausimais, ir neseniai BIll Gates investavo apie 35 mln. JAV dolerių į jos plėtrą bei naujų technologijų kūrimą.

Sprendžiant iš to, kas tapo naujuoju TerraPower partneriu, galima spėti, jog naujo tipo reaktorius bus pastatytas būtent P. Korėjoje. Galima, aišku, išsamiau papasakoti ir apie patį reaktorių: jis dirbs su greitaisiais neutronais, o neperkaisti jam leis moderni natrio aušinimo sistema. Kuru, kas įdomiausia, gali tapti panaudoti urano strypai, kurie prieš buvo naudojami įprastuose reaktoriuose. „Žaliojo“ reaktoriaus statybos planai jau pradėti kurti, tačiau nei Bill Gates, nei jo korėjiečių partneriai negali pasakyti, kada prasidės reali statyba ir kada ji bus baigta.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos