Stacionarių AMD Trinity procesorių anonsas: pirmieji testai


Keletą dienų anksčiau nei buvo planuota kompanija Advanced Micro Devices (AMD) publikavo visą informaciją apie stacionarių procesorių APU Trinity versijų technines specifikacijas. Šie priklausys A-Series hibridiniams procesoriams, turintiems integruotą grafiką ir pakeisiantiems pirmtakus APU LIano. Priminsime, jog šių metų vasarą kompanija iš Saniveilo pristatė mobilius APU Trinity, kurie savo produktyvumo lygiu (iš esmės, GPU dėka) ir kaina tapo tikrai stipriu Intel hibridinių procesorių konkurentu.

Remiantis pateikta informacija, stacionarūs Trinity sprendimai suteikia dvigubai didesnį produktyvumą lygį, perskaičiavus vienam vatui, nei prieš tai buvusi APU LIano karta, o kartu pasižymi daug mažesnėmis energijos sąnaudomis. Naujokai gaminami, naudojant 32 nm technologiją, turi CPU branduolius su Piledriver architektūra, yra suderinami su DirectX 11 technologija, kadangi turi Radeon HD 7000 šeimos integruotą grafiką su VLIW4 architektūra, kuri anksčiau buvo naudojama Radeon HD 6900 šeimoje.

Šiuo metu vartotojų teismui pateikti šeši APU Trinity modeliai, iš kurių A10-5800K, A10-5700, A8-5600K ir A8-5500 gali pasigirti keturiais branduoliais, o A6-5400K ir A4-5300 – dviem (priedėlis „K“ kalba apie atblokuoto daugiklio buvimą). Pagrindines specifikacijas galite palyginti žemiau esančioje lentelėje.

Pristatyti stacionarūs hibridiniai procesoriai yra sudėtinė pažangios AMD Virgo platformos dalimi, kurią dar sudaro mikroschemų rinkinys AMD A85 FCH (Hudson D4), įdiegtas motininėse plokštėse su Socket FM2 lizdu. Tokius sprendimus jau spėjo anonsuoti kompanijos ASUSTeK Computer, Biostar Microtech, GIGABYTE Technology ir Elitegroup Computer Systems (ECS), taigi atitinkamų motininių plokščių trūkumo jausti neturėtume.

Gamintojo teigimu, stacionarių APU Trinity procesorių versijų kainos bus $70 – $140 diapazone, tokiu būdu, galime kalbėti apie tikrai patrauklų sprendimą. Kokį progresą pamatysime, pakeitę dabartinius APU LIano? Pasitelksime kolegų iš Anandtech atliktais testais (išsamiai susipažinti su rezultatais galima, pasinaudojus šia nuoroda).

Bendras įvertinimas būtų toks: sparčiausi AMD Trinity sprendimai su 384 universalių branduolių GPU yra maždaug 16% spartesni, nei galingiausi LIano atstovai, kartu suvartojamos energijos lygis yra 7% didesnis. Kadangi kalbame apie 32 nm (tiek LIano, tiek Trinity atveju), galima tikrai pagirti AMD už pažangą. Juo labiau, kad AMD naujokas gali tapti tikrai puikiu sprendimu, komplektuojant biudžetinį žaidimų kompiuterį, kurio dėka galima sutaupyti apie 200 lt, atsisakant diskretinės vaizdo plokštės.

Konkurentai iš Intel stovyklos AMD Trinity sprendimui grafikos srityje prilygti negali. Jei Ivy Bridge galiūnai su Intel HD Graphics 4000 dar panašūs į konkurentus, tai Intel HD 3000 (ir juo labiau Intel HD 2500) visa galva nusileidžia APU Trinity integruotai grafikai. Taigi galima konstatuoti, jog iGPU srityje Intel su AMD galės varžytis nebent pasirodžius Haswell procesoriams, tačiau tai jau bus visai kitas mūšis – iki to laiko AMD taip pat nesnaus.

Kitose srityse, kaip TDP lygis ir CPU produktyvumas – vėlgi galime konstatuoti, jog čia AMD vis dar teks smarkiai padirbėti, lyginant su konkurentų sprendimais. Tačiau svarbiausia yra tai, jog turime šiokią tokią konkurenciją, ir nesvarbu, kad tai biudžetinių kainų lygmenyje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos