Facebook pašalins Europos vartotojų veidų „kolekciją“ iki spalio 15 d.


Socialinis tinklas Facebook ne kartą tapo kritikos objektu dėl veidų atpažinimo technologijos Tag Suggestions, kurios dėka žmonės automatiškai sužymimi fotografijose, o vartotojams belieka tik patvirtinti pasirinkimą.

Ne taip seniai Facebook atstovai patvirtino faktą, jog socialinis tinklas renka vartotojų veidų duomenų bazę tam, kad technologija veiktų korektiškai. Tačiau eilė Europos šalių pareikalavo iš kompanijos pašalinti duomenų bazę su vartotojų veidais, o taip pat padaryti korekcijas savo konfidencialumo politikoje, suteikiant žmonėms galimybę savarankiškai pasirinkti, ar jie sutinka su tuo, jog jų vaizdai būtų saugomi Facebook duomenų bazėje, ar ne.

Vis tik socialinis tinklas niekaip nereagavo į panašias rekomendacijas ir reikalavimus, skambėjusius netgi iš valstybių vyriausybių pusės, nurodydama tą faktą, jog Airijoje, kur yra Facebook europinė būstinė, kompanija veikia, laikydamasi visų šios šalies teisės aktų. Aišku, tai kritikų nenuramino: štai Vokietija nusiuntė kolegoms į Airiją oficialų raštą, kuriame paprašė patikrinti, ar europiniams teisės aktams neprieštarauja biometrinių duomenų rinkimas, kurį atlieka kompanija Facebook.

Galiausiai Airijos duomenų apsaugos agentūra (IDPC) paskelbė verdiktą, kuris privertė Facebook atsisakyti įtraukti į duomenų bazę naujus Europos Sąjungos vartotojus, o jau surinktą informaciją visiškai pašalinti iki 2012 m. spalio 15 d., praneša resursas The Verge. Pastarasis sprendimas buvo priimtas socialinio tinklo administracijos, reikalaujant jau minėtai Airijos agentūrai. Tiesa, atitinkamos Vokietijos institucijos dar atlieka savo tyrimą šiuo klausimu, todėl galima tikėtis, jog Facebook blogos dienos dar nesibaigė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos