Google: po 5 metų bepiločiai automobiliai taps eiliniu reiškiniu


Šią savaitę Google įveikė gana svarbų barjerą, populiarinant bepiločių automobilių projektą. Kalifornijos valstijos (JAV) gubernatorius Jerry Brown pasirašė įstatymo projektą SB 1298, kuris aprašo taisykles ir saugumo standartais, susijusiais su bepiločių automobilių testavimu ir elgesiu, praneša resursas CNet.

Lygiai kaip ir Nevados valstijoje priimtame projekte, naujame dokumente nurodyta, jog bepiločiame automobilyje privalomas vairuotojo buvimas. Pastarasis galėtų perimti transporto priemonės valdymą į savo rankas, jei tik kiltų kokių nors nenumatytų situacijų. Taip pat kalbama, jog šiuo metu autonominiai automobiliai šioje valstijoje gali būti naudojami tik testavimo tikslais, kadangi reikės daugiau laiko būtinų standartų patvirtinimui, kurie susiję su pastarojo transporto priemonės tipo naudojimo saugumu.

Spaudos konferencijoje, skirtoje atitinkamo įstatymo projekto pasirašymui, dalyvavo ir korporacijos Google įkūrėjas bei vykdomasis direktorius Sergey Brin, kuriam žurnalistai uždavė klausimą, kada gi bepilotis automobilis taps prieinamas eiliniam vartotojui. S. Brin pareiškė, jog laikui suskaičiuoti užteks vienos rankos pirštų – tai yra, penkerių metų pilnai užteks tam, kad autonominiai automobiliai būtų pradėti gaminti serijiniu būdu.

Vienas komentaras

  1. jonas parašė:

    o kada bus kokiam nors automobiliu kataloge kaip visiauto.lt, automobilies.lt pateiktos tokiso ir siaip eletriniu masinu gal zinote kur rast dalis ir siaip kiek tie akumai laiko iki sugedimo kiek kainuoja?


Kitos kategorijos naujienos