Intel atsisveikina su daugeliu Sandy Bridge procesorių


„Roges žiemai ruošk vasarą“, – sako patarlė, tačiau panašu, jog kompanija Intel savo procesorių asortimentą ruošia kiaurus metus. Dar daugiau, šiuo atveju ruduo būna „derlingiausias“ metų laikas, kada iš gamybos šalinami pasenę modeliai, kurių vietą užima šių metų pavasarį debiutavę naujokai. III ir IV ketvirčių sandūroje Intel išplatino pranešimą apie tai, jog į „pensiją“ išleidžia galybę Sandy Bridge procesorių bei vieną taip pat spėjusį pasenti Ivy Bridge modelį.

Pradėsime nuo aukščiausių kainų segmento. Kaip matome, Sandy Bridge procesoriai visiškai dingsta iš Core i7 (LGA 1155) atstovų sąrašo. Daug labiau prieinamoje Core i5 serijoje išgyveno tik procesoriai su indeksu „P“, kurie neturi integruotos grafikos, o taip pat vienintelis Core i5-2550K su laisvu daugikliu. Visą kitą erdvę užima Ivy Bridge kartos procesoriai, tačiau ir jie netenka modelio Core i5-3450.

Gana žymiai susitraukė ir procesorių su sumažintu TDP asortimentas. Core i5 serijoje Sandy Bridge karta nuo šiol bus atstovaujama tik procesorių Core i5-2390T. Tik Core i3 serijoje yra ramu: čia apokalipsės išvengė visi Sandy Bridge modeliai. Core i5-2400 ir Core i7-2600 suteikta galimybė „pratęsti karjerą“ integruotuose sprendimuose: ten jie bus pervesti po 2013 m. rugsėjo 27 d.

Visus raudonai išbrauktus procesorius bus galima užsakyti iki 2013 m. kovo 29 d., tuo tarpu mažmeninei prekybai skirtų versijų tiekimas tęsis iki atsargų sandėliuose pasibaigimo. Taip vadinamos OEM komplektacijos gyvuos iki 2013 m. rugsėjo 27 d.

Celeron šeimyna neteko tik vieno vienintelio modelio su vienu skaičiavimų branduolių G440. Kaip visada, sprendimas pašalinti iš asortimento minėtus procesorius padiktuotas paklausos pokyčių kitų procesorių pusėn.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos