Intel prezidentas mestelėjo porą akmenų į Windows 8 daržą


Iki operacinės sistemos Windows 8 premjeros liko lygiai mėnuo. Jos pasirodymo laukia tiek paprasti vartotojai – entuziastai, norintys išbandyti naujos OS galimybes savo asmeniniuose kompiuteriuose, tiek ir aparatinės įrangos kūrėjai, kurie pasiūlys eilę naujų kompiuterių ir planšečių su Microsoft programine platforma. Su nekantrumu viso to laukia ir analitikai, norintys pažiūrėti, ar šis įvykis paskatins asmeninių kompiuterių rinką atsigauti po įsivyravusios stagnacijos.

Vis tik entuziazmu serga ne visi. Jau rašėme anksčiau, jog pirmiausia naują Microsoft operacinę sistemą bloguoju pradėjo minėti žaidimų kūrėjai (čia pirmuoju smuiku griežė Valve prezidentas Gabe Newell, prie kurio prisidėjo ir kiti šios industrijos atstovai). Panašu, jog entuziazmo stoka gali pasigirti ir Intel vadovas Paul Otellini, praneša portalas Techspot. Neseniai Taivane vykusiame renginyje, kuriame nebuvo spaudos atstovų, jis teigė, jog pastaroji programinė platforma į rinką ateina per greitai, operacinė sistema nėra pilnai paruošta, ne visiškai pasiruošę ir programinės įrangos kūrėjai. Antra vertus, Paul Otellini mano, jog Microsoft juda teisinga kryptimi. Jis taip pat tikisi ir asmeninių kompiuterių paklausos atsigavimo, o kartu didesnės konkurencijos su Apple produktais, ypač planšetinių kompiuterių segmente. Visi surasti trūkumai, Intel prezidento teigimu, galų gale bus lengvai ištaisyti vėliau pasirodysiančių atnaujinimų dėka.

Su Paul Otellini nuomone sutinka ir dalis IT rinkos analitikų, kurie mano, jog naujai OS trūksta suderinamų su ja programų bei aparatinei daliai skirtų tvarkyklių (drivers). Kompanijos JMP Securities LLC ekspertai mano, jog dabartinis programinės įrangos, skirtos Windows 8, pasiūlos lygis ir sistemos nustatymo galimybės turėtų būti pagrindinių Microsoft galvos skausmu prieš būsimos operacinės sistemos debiutą. Pati korporacija iš Redmondo jau spėjo pareikšti, jog Windows 8 Preview versiją jau yra parsisiuntę apie 16 mln. vartotojų visame pasaulyje, todėl ši operacinė sistema yra kruopščiausiai testuojama Windows OS per visą kompanijos istoriją.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos