Intel sutinka, jog ARM principas big.LITTLE gana efektyvus


Neseniai pasibaigusios rudeninės IDF 2012 sesijos metu kompanija Intel aiškiai pademonstravo savo pastangas mobilios elektronikos ir energijos taupymo technologijų srityje. Kompanija kol kas smarkiai nusileidžia britų holdingui ARM, kuri kuria išties energetiškai efektyvius sprendimus, tačiau intensyviai bando pasivyti ir kaip pavyzdį netgi nurodo tą pačią ARM.

Justin Rattner ketina perimti konkurento ARM patirtį ir ją įgyvendinti būsimuose Intel procesoriuose

Pavyzdžiui, Intel technologijų padalinio vadovas Justin Ratner interviu žurnalistams teigė: „Kitą ėjimą heterogeninių skaičiavimų srityje mes matome ARM veiksmuose – lėti ir nedideli procesoriai mikroschemoje reziduoja kartu su dideliu ir galingu, ir šiam perduoda užduotis tuomet, kai jos tampa per sudėtingos. Tai yra kita Intel interesų sritis. Akivaizdu, jog operacinės sistemos šiuo atveju turėtų žinoti, su kokia architektūra ji turi reikalų. Didžioji dalis šiuolaikinių OS mano, jog visi branduoliai yra identiški, tačiau šiuo atveju tai yra ne taip“.

Pranešama, jog kompanija Intel šiuo metu svarsto galimybę integruoti į kristalą nedidelius supaprastintus branduolius, panašius į Atom, kurie gyventų šalia galingų Haswell arba Broadwell procesorių branduolių. Visai tikėtina, jog tai bus gana veiksminga priemone, didinant nešiojamų kompiuterių ir planšetinių kompiuterių su x86 mikroschemomis autonominį darbo laiką, kartu išsaugant didelę spartą sudėtingose užduotyse.

Kaip žinia, 22 nm procesoriai su Haswell architektūra taps prieinami 2013 m. II ketvirtyje, o tarp jų bus mobilių sprendimų, kurių TDP lygis neviršys 10 W (Ivy Bridge ULV versijos gali pasigirti tik 17 W TDP). Tiesa, ar tai bus pasiekta papildomų branduolių dėka, kol kas nežinoma.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos