Intel sutriuškins ARM savo 20 nm ir pažangesnėmis technologijomis


Jau ne kartą buvo minėta, jog rungtynėse tarp kompanijos Intel ir ARM architektūros stovyklos atstovų pagrindinis procesorių giganto privalumas – ne didžiuliai technologiniai ir žmonių resursai (tai paprastai nurodo Intel konkurentai), o kompleksinis požiūris į puslaidininkių gamybą. Vaizdžiai tariant, kompanija Intel pusryčiauja prie brėžinių, per pietus bėgioja po cechus, per vakarienę seka pardavimus to, kas buvo padaryta dienos metu, tuo tarpu prieš miegą tikrina darbų grafiką dešimčiai metų į priekį. Ir taip kiekvieną dieną jau ne vieną dešimtmetį.

Problemų, aišku, išvengti ne visada pavyksta, tačiau iš esmės tokia strategija yra labiau pergalinga, nei ARM sprendimas, kai sukuriamas tik naujų instrukcijų paketas ir etaloninis branduolys. Vėliau kiekvienas ARM procesorių gamintojas, kad būtų pasiekti savi tikslai, atveda į protą tai, kas jam pasiūlyta šablonų pavidalu. Kai kurie viską daro nuo nulio, naudodami tik ARM instrukcijų rinkinius. Aišku, visa tai tik apsunkina ir pailgina naujų produktų pasirodymo procesą bei perėjimą prie naujų gamybinių technologijų. Vėlgi galima viską aprašyti vaizdžiai: procesorių gigantas Intel yra pats sau traukinys, tuo tarpu ARM šalininkai yra tik keleiviai.

Būtent šiam reikalui savo kalbą pašventė kompanijos Intel vyriausiasis technologas David Perlmutter, duodamas interviu resursui EE Times. Jo teigimu, kompanija turi aiškų planą iki pat 7 nm technologinio proceso, tuo tarpu ARM stovykla pradėjo buksuoti dar 28 nm technologinio proceso stadijoje (prisiminkime kad ir neseniai kančių pilnas Qualcomm ir nVidia kalbas bei dejones, jog reikia stovėti eilėje prie TSMC gamyklos durų, norint sulaukti 28 nm produkcijos). Intel technologas įsitikinęs, jog ARM šalininkai gali aiškiai papasakoti apie 20 nm projektus, tačiau visiškai to negali padaryti apie pažangesnius technologinius procesus.

Reikia pripažinti, Intel atstovas kupinas optimizmo, tačiau konkurentai taip pat nesnaudžia. Štai visai neseniai (ir visiems gana netikėtai) kompanija GlobalFoundries pažadėjo išleisti pirmą šabloną, skirtą 14 nm puslaidininkiams gaminti, jau 2013 m. II pusėje, tuo tarpu 2014 m. ketina pradėti masinę tokios produkcijos gamybą (aišku, belieka tik paklausti, o kur, ponai, jūsų 28 nm produkcija, kurios nesulaukusi AMD dalį gamybos perkėlė į TSMC?). Kompanija Intel, tuo tarpu, pirmą 14 nm mikroschemų komercinę gamybą pradės 2013 m. pabaigoje. Ir procesorių giganto pareiškimais galima tikėti. Jei ne 100%, tai 90% – tikrai.

Atskirai reikėtų paminėti ir kitais metais pasirodysiančius Haswell procesorius, kurie debiutuos kaip 22 nm SoC mikroschemos. Taigi procesoriai Atom liks išmaniesiems telefonams ir pigiems planšetiniams kompiuteriams, tuo tarpu SoC Haswell taps daugiau ultrabookų ir hibridinių įrenginių prerogatyva. Tai bus pilnavertis centrinis procesorius viename kristale – su visa būtina periferija ir, panašu, su integruotais radijo moduliais. Labai abejotina, jog ARM šalininkai šioje kategorijoje galės pasiūlyti kažką tokio galingo ir su tokiu energetinio efektyvumo lygiu, jau nekalbant apie analogiškus technologinius procesus. Vis tik Intel „triuškinantį smūgį“ žada kiek vėliau. „Post 20 nm“ eroje, Intel įsitikinimu, kompanija bus taip smarkiai palikusi užnugaryje ARM stovyklą, jog šio atotrūkio jau nebus įmanoma įveikti. Iš esmės, Intel ketina nugalėti savo priešininkus, įsisavinus 14 nm technologiją.

Štai tokią nuostabą, kurią pademonstravo Sean Maloney, po kelerių metų matysime ARM šalininkų veiduose

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos