Analitikai įvardino išmaniojo telefono iPhone 5 deficito priežastį


Pardavusi 5 mln. išmaniųjų telefonų iPhone 5 per pirmąjį pardavimų savaitgalį, kompanija Apple priversta perkelti rezervuotų įrenginių pristatymą į spalio mėnesį. Paklausa žymiai viršija pasiūlą. Analitikų teigimu, nepakankamas naujojo išmaniojo telefono tiekimas susijęs su naudojamu jame ekrano tipu. Tiksliau tariant, su šių ekranų deficitu.

Kaip jau žinome, Apple iPhone 5 naudojamas „in-cell touch“ ekranas. Juose „sensoriniais gabumais“ gali pasigirti ploni tranzistoriai, naudojami vaizdo rodymui. Tai leidžia ekraną padaryti plonesniu ir lengvesniu, kadangi vietoj dviejų sluoksnių naudojamas vienas. Dar vienu „in-cell touch“ privalumu galima laikyti aukštą jautrumo laipsnį.

Privalumai natūraliai lemia ir naujų ekranų trūkumus – jų serijinį gamyba yra daug sudėtingesnė. Dar blogiau, kad jų serijinė gamyba prasidėjo visai neseniai, o tai neleidžia kalbėti apie jų elgesį „lauko sąlygomis“.

Kompanijai Apple naujo tipo ekranus gamina LG Display ir Japan Display. Kad būtų galima apsirūpinti pakankamais kiekiais, į tiekėjų sąrašą buvo įtrauktas ir didžiausias japonų LCD ekranų gamintojas Sharp. Deja, pastarajai kompanijai nepavyko iki iPhone 5 debiuto pagaminti reikiamo naujų ekranų kiekio su leidžiamu defektų lygiu. Tokiu būdu, dabar visą prakaitą turi lieti LG Display – senasis Apple partneris.

Analitikų vertinimais, šiame ketvirtyje Apple partneriai patieks apie 10 mln. „in-cell touch“ ekranų. Atsižvelgiant į tai, tiekimas laikui bėgant turėtų gerėti, prognozuojama, jog iPhone 5 pardavimai IV ketvirtyje sudarys 45,2 mln. vienetų, o po metų nuo išmaniojo telefono pardavimų pradžios (t. y. iki 2013 m. rugsėjo pabaigos) Apple greičiausiai sugebės parduoti 170,7 mln. išmaniųjų telefonų. Galbūt problemų dėl ekranų tiekimo būtų mažiau, jei Apple būtų tiekėjų sąraše palikusi kompaniją Samsung, tačiau jau tokia tos priešpriešos kaina.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos