Naujas Java pažeidžiamumas kelią grėsmę maždaug 1 mlrd. kompiuterių


Visose šiai dienai aktualiuose kompanijos Oracle programinės įrangos Java versijose buvo aptiktas eilinis pažeidžiamumas, kuris leidžia hakeriams įdiegti kenkėjišką programinę įrangą maždaug viename milijarde Windows ir Mac OS X kompiuterių. Apie saugumo spragą buvo sužinota iš IT saugumo eksperto Adam Gowdiak, kurį cituoja resursas The Verge.

Specialistų teigimu, pažeidžiamumas egzistuoja versijose Java 5, Java 6 ir Java 7 – teigiama, jog „skylė“ ypatingai pavojinga Mac OS X Snow Leopard 10.6 ir senesnių versijų vartotojams, kadangi pastarosios operacinės sistemos turi gamykliškai įdiegtą Oracle programinę įrangą. Tai, kad pažeidžiamumas būdingas maždaug vienam milijardui kompiuterių, pavyko sužinoti iš pačios kompanijos pateiktos statistikos.

Techninės saugumo „spragos“ detalės, dėl suprantamų priežasčių, atskleistos nebuvo. Adam Gowdiak pareiškė, jog visas rasto pažeidžiamumo detalės, įskaitant jo egzistavimo įrodymus, jau perduota Oracle specialistams. Kompanija, remiantis turima informacija, jau dirba prie problemos sprendimo, tačiau kada pasirodys pataisymai, dar nežinoma. Visai tikėtina, jog pataisymai pasirodys kartu su suplanuotu Java atnaujinimu, kuris dienos šviesą turėtų išvysti spalio 16 d.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos