Optinė stabilizacija: Lumia 920 vs iPhone 5 vs Galaxy S III vs One X


Nokia Lumia 920 turi vieną geriausių industrijoje vaizdo stabilizavimo sistemų (aišku, kalbant apie mobilius telefonus), kadangi šiame įrenginyje suomių kompanija įdiegė atitinkamas optines ir programines technologijas. Štai iPhone 5 taip pat siūlo įvairius patobulinimus, lyginant su Apple mobiliais pirmtakais, tačiau čia įdiegta tik programinė stabilizacija, todėl nereikia tikėtis, jog ji savo kokybe galės aplenkti naująjį Lumia, kai kalbame apie vaizdinės medžiagos filmavimą.

Resurso Engadget atstovai neseniai turėjo galimybę pratestuoti išmanųjį telefoną Lumia 920 ir palyginti jį su Apple iPhone 5, Samsung Galaxy S III bei HTC One X viename iš Nokia mokslinių centrų Suomijoje. Tvirtinama, jog tai yra vienas iš pirmųjų pasaulyje palyginimų, atsižvelgiant į tą faktą, jog iPhone 5 rinkoje pasirodė vos prieš savaitę, o pratestuoti Lumia 920 kol kas galima tik Suomijoje.

Kaip ir buvo galima tikėtis, naujasis Nokia Lumia 920 sugebėjo žymiai geriau pasirodyti nei iPhone 5 (testams buvo panaudotas kartoninis laikiklis, kurio dėka rankų vibracija tolygiai persiduodavo abiems išmaniesiems telefonams). reikėtų prisiminti, jog testavime dalyvavo Lumia 920 prototipas, tačiau jo rodikliai jau dabar džiugina akį. Kairėje pusėje – Nokia Lumia 920, dešinėje – iPhone 5:

Žurnalistai taip pat turėjo galimybę analogiškai pratestuoti Samsung Galaxy S III ir HTC One X prieš Lumia flagmaną. Abu priešininkai taip pat, kaip ir penktos kartos iPhone, neturi optinės stabilizavimo sistemos, todėl visiškai nenuostabu, jog jie demonstruoja atsilikimą nuo suomių giganto kūrinio:

6 komentarai (-ų)

 1. HTC parašė:

  Toks vaizdas kad OneX ant zoomo paleistas, kad labiau jaustusi vibracija…

  • Saulius parašė:

   Sunku pasakyti… Istikruju maciau ivairiu telefonu, tai kameros ipac skirtingos… Nors filmuojama is to paties atstumo, bet daznai vienos tolina kitas artina…

   • HTC parašė:

    Kadangi turiu OneX tai zinau kad tikrai neartina. Ir siaip, manau per didelis skirtumas, kad atrodytu tikra.
    P.S. Del stabilizavimo OneX neginu ir tikiu kad Lumia su sia sistema, tikrai geriau stabilizuoja.

  • ZOOM EXPLAINED parašė:

   iPhone ir OneX naudoja skaitmenine stabilizavimo sistema t.y. apkerpa vaizda is visu pusiu, tam kad galetu veliau kompensuoti kameros drebejima paslinkdami matoma vaizda atitinkama kryptimi. Todėl atsiranda priartinimo efektas. Optinio stabilizavimo sistema susideda is keliu lesiu, kurie kreipia sviesa atitinkama kryptimi, todel nera butinybes apkarpyti vaizda programiskai ir nesusidaro priartinimo efekto.

   Susitaikykit – Nokia aplenke Apple sioje srityje 😉

 2. BigR parašė:

  Apskritai man Lumios spalvos arciausiai realybes atrodo.

 3. mindaugelis parašė:

  ir iphone ir htc prizoominta, taigi sitas testas niekinis 🙂


Kitos kategorijos naujienos