Kad nereikėtų mokėti baudos, Microsoft sunaudoja galybę elektros energijos


Žalieji pakraupę, tačiau faktas lieka faktu. Pasirodo, jog Microsoft savo Vašingtono duomenų apdorojimo centre sunaudojo galybę elektros energijos vien tam, kad išvengtų baudos, kurią ji turėjo sumokėti vietos elektrinei. Apie tai byloja ataskaita, kurią pateikė resursas The New York Times.

Ataskaitoje teigiama, jog 2006 metais Microsoft įsigijo apie 30 hektarų žemės Granto apygardoje (Vašingtonas) ir ten pastatė duomenų centrą, kuris elektros energiją gamina, pasitelkdamas vandens generatorius, kurie sujungti su netoliese esančia Kolumbijos upe. Graži atidarymo ceremonija įvyko 2007 m.

Vis tik 2011 m. tarp programinės įrangos giganto ir Granto apygardos komunalinių paslaugų ir elektros energijos tiekimo įmonės įvyko konfliktas, kuris baigėsi tuo, jog Microsoft vietos elektrinei turėjo sumokėti $210 tūkst. baudą, kadangi korporacijos duomenų centrui nepavyko pagaminti tiek elektros energijos, kiek buvo suplanuota.

Microsoft, protestuodama prieš tokį sprendimą, tiesiog ėmė ir veltui išnaudojo milijonus vatų. Kompanija taip pat elektrinės atstovams pareiškė, jog ir toliau veltui naudos elektrą, jei bauda nebus sumažinta. Galų gale bauda buvo sumažinta iki $60 tūkst.

Microsoft atstovas tvirtina, jog tai buvo „vienetinis atvejis, kuris buvo labai greitai išspręstas“. Jis taip pat pridūrė, jog „Microsoft ir toliau susifokusavusi ties resursų panaudojimo efektyvumu“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos