Steve Wozniak laukia dirbtinio intelekto eros pradžios


Tuo metu, kai Australijoje prasidėjo išmaniojo telefono iPhone 5 pardavimai, vienas iš Apple įkūrėjų Steve Wozniak verslo lyderiams Brisbeno mieste teigė, jog dirbtinis intelektas – tai naujas logiškas industrijos žingsnis. „Mes kol kas padarėme tik nedidelius žingsnius dirbtinio intelekto link, o būtent tai ir yra mūsų ateitis“, – teigė jis forumo QUT Business Leaders metu.

Kartu jis išreiškė įsitikinimą, jog dirbtinis intelektas – ne tokia jau tolima perspektyva. „Per artimiausius 40 metų mes turėsime kompiuterius, kurie turi sąmonę, jausmus ir individualumą“, – pažymėjo ponas Wozniak‘as. „Kompiuteriai bus geriausi jūsų draugai. Jūs bendrausite su juo. Jis įvertins jūsų veidą, žinos jūsų emocijas. Jis pažins jūsų širdį ir sielą geriau, nei kas nors kitas pasaulyje“.

Kai kuriuos iš mūsų gali pakeisti mašinos, ir mums, galbūt, teks socialiai persiorientuoti. Taigi mano iPhone galės pažinti mane taip gerai, jog aš nenorėčiau, jog mane taip pažinotų žmonės. Išlieka tau daug vietos inovacijoms ir svarstymams apie naujus būdus, kaip būtų galima įgyvendinti įvairius dalykus, jog kiekviena kompanija turėtų sekti situaciją ir daryti žingsnius kaip galima anksčiau, jei pamatė kažką, kas galėtų kardinaliai pakeisti žmonių vertybes“, – pridūrė jis.

Gana drąsios svajonės, tačiau reikia prisiminti, jog Steve Wozniak – išradėjas, ir visuomet garsėdavo savo svajonėmis (galbūt todėl jis 1980 m. įstojo į Masonų ordiną). Norėtųsi tikėti, jog „persiorientuoti socialiai“ nereiškia kažką panašaus į badą, mašinų sukilimus ir globalius karus su „sąmoningais robotais“, o „viso labo“ masinę bedarbystę.

Steve Wozniak, sukūręs pirmąjį Apple asmeninį kompiuterį, iš pirmo žvilgsnio įsimylėjo į programavimo kalbą, po to nusprendė tapti inžinieriumi. Vėliau jis savo troškimus realizavo kartu su Steve Jobs. Pastarasis visada buvo verslo žmogus, tačiau Steve Wozniak nuolat siekė sukurti puikų kompiuterį, o ne puikią kompaniją. „Kai pas mane atėjo pinigai, aš nejaučiau prieraišumo jiems“, – pažymėjo jis.

Šiuo metu jis užsiėmęs tuo, jog padeda įkvėpti jaunus žmones įgyvendinti savo svajones ir norėti kažko naujo, o vienas iš būdų, kuriuo jis tai bando įgyvendinti – pateikti naujas technologijas JAV moksleiviams per įvairias socialines programas.

2 komentarai (-ų)

  1. BigR parašė:

    Padarykim, tai apie ka jis kalba ir zmonija is viso degraduos.

    • guru parašė:

      tai jau dabar degraduoja, jei nesugeba į „tūpą“ iphone suvesti Wi-Fi slaptažodžio arba bukai baksnoja pirštu ipad ekraną ir po pusės metų naudojimo prašo parodyti, kaip copy-paste padaryti. jau dabar turim bukų vartotojų plantacijas kaip filme Matrica, kur parodai gražų apple pasaulį ir visi ploja delniukais tarsi stebuklą pamatę. aišku, nekalbu apie tuos, kurie progresą sugeba išnaudoti ir tie patys iphone’ai tikrai naudingi, bet čia jau kita opera.


Kitos kategorijos naujienos